خانه‌های هلال در اردبیل ساماندهی شدند

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از توسعه و ساماندهی فعالیت خانه‌های هلال در این استان خبر داد.

رامین معبودی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان افزود: با آموزش در خانه‌های هلال، مردم مناطق مختلف شهری و روستایی برای خودامدادی و ارائه خدمات بشردوستانه در زمان حوادث آماده خواهند شد.

وی اظهارداشت: تاکنون ۳۸ خانه هلال در استان دایر شده و روز به روز بر تعداد آنها افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به اهداف جمعیت هلال احمر در زمینه راه‌اندازی خانه‌های هلال باید از تمام ارکان جمعیت هلال احمر استفاده شود، گفت: هر شهرستانی که از ظرفیت خانه‌های هلال استفاده کرده بود در بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا موفق‌تر عمل کرده است.

معبودی تشریح کرد: در حوادث اولین مرجع بویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار برای خودامدادی و دگرامدادی می‌تواند خانه‌های هلال باشد که این امر در کاهش تلفات و خسارات حوادث تاثیرگذار است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: در کانون‌ها و سمن‌ها، دارالقرآن‌ها و شهرک‌های صنعتی و ادارات بزرگ نیز می‌توان خانه‌های هلال راه‌اندازی کرد. 

او اظهارداشت: در کنار ادارات، در کارخانه‌ها هم باید دوره‌های آموزشی برگزار کنیم زیرا هر قدر در آموزش سرمایه‌گذاری کنیم در زمان حادثه بهترین کمک حال جمعیت هلال احمر خواهند بود و با آگاهی وارد صحنه حادثه می‌شوند.

حجت‌الاسلام سیدعلی فاطمی‌نیا ، مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم در این جلسه گفت: در برخی از شعب در زمینه‌های آموزشی، اخلاقی و احکامی فعالیت بیشتری انجام می‌شود و انتظار داریم همه روسای شعب در این موارد فعال‌تر از قبل باشند.

او افزود: بازدید از پایگاه‌ها و شعب را در دستور کار داریم و بازدید از خانه‌های هلال را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم تا با امکانات و کمبودهای آنها آشنا شویم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha