نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در تربت‌حیدریه تشدید می‌شود

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه از تشدید نظارت و بازرسی بر روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی از واحدهای صنفی مختلف به منظور کنترل بیماری کرونا در این شهرستان خبر داد.

علی رستمی روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای این شهرستان با اشاره به وضعیت قرمز تربت حیدریه به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا افزود: با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، محدودیت‌های شدید در راستای اقدام‌های پیشگیرانه در تربت‌حیدریه اعمال و با متخلفان برابر قانون به شدت برخورد می‌شود.

وی با بیان این که نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی، مکان‌های عمومی و اصناف با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قالب ۲۰ تیم بازرسی در سطح شهر تشدید خواهد شد ادامه داد: با افرادی که دستورالعمل‌های بهداشتی را در جامعه رعایت نکنند برخورد می‌شود و متخلفان به مراجع قضایی ذیربط معرفی خواهند شد.

فرماندار ویژه تربت‌حیدریه گفت: باید این واقعیت را بپذیریم که اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا را رعایت نکنند فشار مضاعفی بر جامعه پزشکی کشور و از جمله این شهرستان وارد می‌شود و افزایش آمار مبتلایان به کرونا، نشان از بی تفاوتی برخی مردم به رعایت نکات بهداشتی است که این دیدگاه باید اصلاح شود.

رستمی بر لزوم استفاده از ماسک تاکید کرد و از اقشار مختلف مردم خواست برای کنترل بیماری کرونا، در خانه بمانند و ضمن خودداری از رفت و آمدهای غیرضروری، در صورت ضرورت حضور در جامعه، به طور حتم پروتکل‌های بهداشت عمومی را رعایت کنند.

وی با بیان این که با ادامه سهل‌انگاری و ساده‌انگاری این بیماری توسط برخی شهروندان، به ناچار ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های بیشتری در تربت‌حیدریه اعمال می‌شود از مشارکت مردم این شهرستان در طرح پویش همگانی استفاده از ماسک قدردانی کرد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت بیمارستانی در مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۸۲۹ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۱۹ هزار و ۹۹۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha