برگزاری مسابقات و دوره‌های مجازی، سهم کاراته خوزستان در ایام کرونایی

اهواز – ایرنا – رییس هیات کاراته خوزستان برگزاری مسابقات مجازی و دوره‌های مجازی را اولویت این رشته در شرایط موجود دانست و گفت: امیدواریم هر چه زودتر بیماری کرونا ریشه‌کن شده تا شاهد به حرکت درآمدن چرخه کاراته در استان باشیم.

فرهاد میناپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری کرونا هیچ برنامه میدانی نمی‌توانیم برگزار کنیم اما در این مدت سعی می‌کنیم از طریق فضای مجازی دوره های آموزشی خود را دنبال کنیم.  

وی عنوان کرد: تمام تلاش ما این است که اتحاد و همدلی را بین خانواده کاراته استان ایجاد کنیم و از نظرات اهل فن و پیشکسوتان این رشته استفاده کنیم.

رییس هیات کاراته خوزستان با اشاره به اینکه کادر جدید هیات متشکل از افراد جوان و باتجربه است که سال ها برای این رشته زحمت کشیده اند گفت: یکی از برنامه ها برگزاری کارگاه‌های علمی و پژوهشی از طریق فضای مجازی است و تلاش می کنیم در مدتی که با یماری کرونا دست ما را بسته از فضای مجازی بهترین بهره را داشته باشیم. همچنین با هماهنگی کمیته داوران فدراسیون بنا داریم چندین دوره داوری برگزار کنیم.

برگزاری لیگ استانی مهمترین برنامه هیات کاراته خوزستان

وی با بیان اینکه برگزاری لیگ استانی مهمترین برنامه هیات کاراته استان است عنوان کرد: هیات کاراته استان متکی به برگزاری مسابقه است و اگر مسابقه‌ای نباشد انگیزه ای بین ورزشکاران ایجاد نمی‌شود. بنا داریم مسابقات مختلفی در تمام رده های سنی برگزار کنیم تا از این طریق استعدادهای برتر این رشته را شناسایی کنیم. ما برنامه های متفاوتی نسبت به هیات‌های قبلی خواهیم داشت و قصد داریم کاراته استان را دگرگون کنیم.

میناپور در خصوص نداشتن کاراته کاهای استان در تیم ملی کاراته گفت: باید بپذیریم که ورود به تیم های ملی امید و بزرگسالان کار بسیار سختی است لذا اگر قول دهیم تا سال آینده ورزشکاری از خوزستان در تیم ملی حضور خواهد داشت یک ادعای غلط است پس باید از رده سنی پایه شروع کنیم تا بتوانیم در سه سال آینده حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های ما حضور ورزشکاران استان در تیم ملی است و برای این مهم تلاش می کنیم زیرا معتقدیم کاراته کاهای خوزستانی شایستگی حضور در تیم های ملی بزرگسالان و امید را دارند.

رییس هیات کاراته خوزستان افزود:  تازه ۱۰ روز است که هیات کاراته استان را تحویل گرفتم، انتظار دارم که برخی از دوستان اجازه دهند که حداقل ۲ تا سه ماه از شروع به کار هیات بگذرد بعد انتقاد کنند، متاسفانه عده ای در فضای مجازی سعی دارند در کار ما خلل ایجاد کنند که از آنها خواهش می کنم اجازه دهند دور از حاشیه کار کنیم..

وی عنوان کرد: کادر جدید هیات تشنه کار هستند و می خواهند چرخه کاراته استان را که سال‌ها باز مانده بود به حرکت درآورند از طرفی در هیات به روی منتقدان و دوست داران کاراته باز است و اگر در کارمان ایرادی وجود داشت پذیرای هرگونه انتقادی هستیم.

فرصت سوزی بسیاری در کاراته خوزستان انجام شده است

در ادامه ابراهیم نصیری معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: کاراته استان اکنون جایگاه خوبی در کشور ندارد در حالی که با همدلی و همراهی بزرگان می‌توان این رشته را از لحاظ کمی و کیفی توسعه داد.

وی با بیان اینکه فرصت سوزی بسیاری در کاراته خوزستان انجام شده است افزود: خوزستان ظرفیت بالایی در کاراته دارد و به نظرم اگر این‌ هیات با برنامه حرکت کند امکان رسیدن به جایگاهی بالاتر را خواهد داشت.

نصیری با بیان اینکه ورزش کاراته مخاطب گسترده ای در استان دارد گفت: معتقدیم کاراته استان آنقدر ظرفیت دارد که می‌تواند به قطب این رشته در کشور تبدیل شود البته این کار نیازمند برنامه ریزی دقیقی است.

به گزارش ایرنا کاراته خوزستان به رغم داشتن ۳۰ هزار ورزشکاران سازمان یافته، سهمی از مدال‌های بین‌المللی کشور ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =