۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 1424
کد خبر: 83852850
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت درصد خانوارهای بهزیستی دهلران بدسرپرست هستند

ایلام - ایرنا - رییس بهزیستی دهلران گفت: هشت درصد خانوارهای تحت حمایت بهزیستی در این شهرستان را خانوارهای بدسرپرست تشکیل می‌دهند.

حشمت غلامی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۰۸ خانوار بدسرپرست در این شهرستان تحت حمایت بهزیستی هستند که هشت درصد مجموع خانوارهای تحت حمایت را شامل می‌شوند.

وی از شناسایی چهار منطقه بشدت آسیب‌خیز در سطح شهرستان و ۲۰ نقطه پرخطر در حاشیه شهر خبر داد و اظهار کرد: مهم‌ترین آسیب‌ها در این مناطق اعتیاد، فقر و بیکاری، همسر آزاری و طلاق است. 

رییس بهزیستی دهلران گفت: کارشناسان در حوزه ۱۲۳، تیم‌های سیار و مداخله در بحران در زمینه بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی در مواردی مانند خودکشی، طلاق، همسر آزاری، کودک آزاری، اختلافات خانوادگی به ارائه خدمات مشاوره‌ای و حمایتی در شهرستان مشغول فعالیت هستند.

غلامی به فعالیت چندین مراکز مشاوره روانشناختی در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود:  این مراکز نیز در زمینه‌های مشاوره فردی شامل اختلالات روانی، پرخاشگری، مشکلات تحصیلی و افسردگی و خدمات تخصصی خدمت ارائه می‌کنند.

فعالیت چهار مرکز کاهش آسیب اعتیاد در دهلران

وی با اشاره به فعالیت چهار مرکز کاهش آسیب اعتیاد در دهلران، یادآور شد: یکی از این مراکز کمپ اقامتی ترک اعتیاد است که وظیفه بستری، درمان و پیگیری وضعیت بهبود یافتگان مواد مخدر را بر عهده دارد.

غلامی به مرکز گذری دی‌آی‌سی نیز اشاره کرد و گفت: این مرکز وظیفه شناسایی بیماران اعتیاد تزریقی مشکوک به ایدز و هپاتیت را بر عهده دارد و تامین وسایل بهداشتی، باند، الکل و سرنگ و خدمات مشاوره گروهی به خانواده این افراد را بر عهده دارد.

رییس بهزیستی دهلران افزود: تیم‌های امدادرسان نیز وظیفه شناسایی پاتوق‌ها در نقاط حاشیه شهر را بر عهده دارند و به منظور جلوگیری از خطرات و بیماری‌های ناشی از تزریق مشترک مواد، وسایل بهداشتی در اختیار افراد و بیماران معتاد به صورت رایگان قرار می‌دهند.

غلامی افزود: مجموع جمعیت تحت پوشش مستمری‌بگیر بهزیستی در شهرستان دهلران ۲ هزار و ۳۲۸ خانوار است که از این تعداد هزار و ۵۲۴ خانوار دارای معلولیت و ۸۰۲ خانوار اقشار آسیب‌پذیر، کم‌درآمد و از کار افتاده هستند که با توجه به نیاز شدید فرزندان خانواده‌های تحت حمایت در زمینه‌های معیشت و هزینه‌های تحصیلی نیازمند مشارکت گسترده حامیان و خیرین هستیم.

رییس بهزیستی شهرستان دهلران یادآور شد: بیش از ۲۵۰ خانوار در این شهرستان در حوزه‌های مختلف پشت نوبت دریافت خدمات و حمایت‌های بهزیستی قرار دارند.

شهرستان ۶۵ هزار نفری دهلران در ۲۲۸ کیلومتری ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =