مدیرعامل خانه مطبوعات کرمان: نقد علمی و عالمانه راهگشاست

کرمان - ایرنا - مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان گفت: همکاران مطبوعاتی باید خود را به سلاح علم مجهز کنند تا به صورت علمی مسائل را نقد کنند و در موضوعات با نگاه دقیق به مسائل بپردازند و جایگاه خود را ارتقا دهند.

محمدرضا نژادحیدری شامگاه یکشنبه در دیدار با امام جمعه کرمان خانه مطبوعات را مهم‌ترین نهاد صنفی در مطالبات رسانه‌ها دانست و گفت: این نهاد وظیفه دارد که در تعامل با دستگاه‌های اجرایی، مسائل و مشکلات رسانه‌ها را دنبال کند.

وی با اشاره به برخی از مهم‌ترین وظایف خانه مطبوعات، اظهار داشت: در حال حاضر با ۲ چالش عمده مواجه هستیم که یکی از این موارد متاثر از فضای اقتصادی کشور است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان ادامه داد: مشکلات و بحران‌های اقتصادی برای رسانه‌ها بحران جدی ایجاد کرده، بسیاری از رسانه‌ها سعی کردند با راهکارهای تعدیل نیرو و کاهش تیراژ مسیر خود را ادامه دهند و در عین حال برخی از رسانه‌ها به سمت تعطیلی رفتند.

وی افزود: چالش دوم یک چالش دیرپا است و معتقدیم هنوز نیازمند فعالیت هستیم تا بتوانیم بر این چالش غلبه کنیم و آن به رسمیت شناخته نشدن حقوق رسانه‌ها است.

نژادحیدری عنوان کرد: اجماع خوبی در سطح مسئولان نظام و سران کشور وجود دارد که فعالیت‌ رسانه‌ها را به‌رسمیت می‌شناسند، اما همچنان برخی مسئولان در سطوح پایین‌تر مقاومت‌هایی مقابل رسانه‌ها می‌کنند که باید این مشکل حوزه اطلاع‌رسانی رفع شود.

وی گفت: رسانه یک کارکرد اجتماعی دارد برای رساندن پیام مردم به حاکمیت و رساندن پیام مسئولان به مردم. نقد و انتقاد و بیان مشکلات از وظایف رسانه‌ها است اما متاسفانه تنگ‌نظری‌ها و سختگیری‌ها باعث شکنندگی فعالان رسانه‌ای می‌شود.

وی افزود: در دوره جدید همچنان فعالیت‌های آموزشی را به عنوان دستور کار دائمی خود مشخص کرده‌ایم و به زودی دوره‌های آموزشی را با توجه به شرایط جدید و شیوع بیماری کرونا، آغاز خواهیم کرد.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان تاکید کرد: سعی می‌کنیم با توجه به شرایط حاکم بر کشور، نگاه‌مان به شرایط رفاهی خبرنگاران بیش از گذشته باشد.

در ابتدای این دیدار، هر یک از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات نیز به برخی چالش‌ها و مشکلات حال حاضر رسانه در استان اشاره کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =