حمایت دولت از کسب و کارهای فرهنگی کرونا زده در همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای زیان دیده در بحران کرونا خبر داد و گفت: این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد به سه گروه از مشاغل فرهنگی و هنری اعطا می‌شود.

احمدرضا احسانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متقاضیان برای بهره مندی از این تسهیلات به سامانه کارا kara.mcls.gov.ir مراجعه و تقاضای خود را ثبت کنند. 

وی افزود: کارفرمایان دارای کد گارگاه به ازای هر کارمند یا کارگر شاغل در بنگاه ۱۶ میلیون تومان، کارفرمایان خویش‌فرما هشت میلیون تومان و آزادکاران بدون بیمه ۶ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه ۲۰ بانک و موسسه مالی برای پرداخت تسهیلات در سامانه معرفی شده خاطرنشان کرد: متقاضیان به محض دریافت پیامک بر اساس کد ملی، باید فرایند ثبت‌نام و ارائه مشخصات اولیه را تکمیل کرده و سپس اطلاعات ثبت شده به بانک‌های عامل ارسال می‌شود.

به  گفته احسانی صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای که دارای کدبیمه کارگاهی هستند تا پایان تیرماه مهلت دارند برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا نامنویسی کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =