فرماندار: سفر به سمیرم در شرایط کرونایی خطرناک است

اصفهان- ایرنا- فرماندار سمیرم از گردشگران و مسافرانی که قصد سفر به این شهرستان را دارند خواست از این اقدام خوددداری کنند چرا که خطر ابتلا به کرونا در کمین تک تک آنان است.

محمدرضا عسگریان روز یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا این شهرستان در فرمانداری، اظهارداشت: سفر در این شرایط کرونایی خطرآفرین بوده و شیوع این ویروس ناپیدا را بیشتر می‌کند.

به گفته وی گرمای هوا در این فصل باعث شده هر روز و بویژه روزهای پایانی هر هفته، شاهد حضور گردشگران پرشماری از شهرها و استان های گرم به سمیرم باشیم.

فرماندار سمیرم با بیان اینکه هشدارهای زیادی در روزهای گذشته با بیشتر شدن تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ داده شد، تصریح کرد: متاسفانه بخشی از جامعه و مسافران توجه چندانی به این شرایط سخت ندارند و به نوعی با جان خود و دیگران بازی می‌کنند.

عسگریان ادامه داد: همین ۲ روز گذشته کرونا جان یک شهروند زن سمیرمی را گرفت و نشان داد، خطر این ویروس جدی است و باید فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی گرفت.

وی به مسدود بودن روستاها و تفرج‌گاه‌های این شهرستان اشاره  و اضافه کرد: تعداد زیادی از مسافران از استان‌های جنوبی که وضعیتی قرمز دارند به سمیرم سفر می‌کنند که همین موضوع بسته شدن تفرج‌گاه‌ها در این شرایط را اجتناب ناپذیر کرده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم در ادامه این نشست، اظهار داشت: تعداد مبتلایان به بیماری ناشناخته کووید ۱۹ در این شهرستان به حدود ۱۹۰ نفر رسیده است.

به گفته دکتر علی‌اصغر صبوحی، این آمار از ۲ ماه گذشته تا امروز افزایشی و تصاعدی بوده که علت اصلی آن گردشگری بودن منطقه و برپایی مراسم‌های جشن و عروسی بوده است.

وی افزود: افرادی که در این برنامه‌ها شرکت کرده‌اند باعث درگیر شدن خانواده‌های دیگر هم  شده و به دنبال آن نارضایتی همسایگان را نیز باعث شده‌اند.

صبوحی تاکید کرد: استفاده از ماسک ضروری است و اگر کسی از ماسک استفاده نکند جان خود ودیگران را به خطر می‌اندازد.

دادستان سمیرم نیز در ادامه این پیوند اظهار داشت: افرادی که با برگزاری مراسم‌های عروسی سلامت و امنیت عمومی جامعه را به خطر بیندازند مجرم هستند وبا آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

روح‌الله نصر اصفهانی افزود: خودروهایی که در کاروان‌های عروسی شرکت کنند،توسط نیروی انتظامی توقیف شده و با گروه‌های وموسیقی در منازل و مکان‌های پوشیده و سربسته برخورد می‌شود.

شهرستان سمیرم با افزون بر یکصد هزار نفر جمعیت شهری، عشایری و روستایی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۱۶۴ کیلومتری شمال یاسوج واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =