موج جدید بارش‌های مونسون در راه سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- رییس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد گفت: بارش‌های مونسون همراه با تندباد موقتی از بعدازظهر فردا دوشنبه ارتفاعات جنوب و مرکز این استان را فرا می‌گیرد.

علی ملاشاهی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این بارش‌ها به صورت رگبارهای پراکنده همراه با رعد و برق خواهد بود و انتظار می‌رود تا پنجشنبه در ارتفاعات جنوبی و مرکزی سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد.
وی افزود: با توجه به ویژگی بارش‌های رگباری احتمال جاری شدن رواناب و بارش تگرگ در این مناطق دور از انتظار نیست.
رییس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توصیه می‌شود در زمان بارش‌ها از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه رودخانه‌های فصلی خودداری شود. 
وی به آخرین وضعیت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: در ۲۴ ساعت گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۲ متر بر ثانیه معادل ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسید.
ملاشاهی تصریح کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی امروز نیز وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان ادامه دارد به طوریکه در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی می‌شود.
وی ادامه داد: بادهای ۱۲۰ روزه از بعدازظهر دوشنبه تا چهارشنبه فروکش خواهد کرد و هوا حدود سه تا چهار درجه در شمال سیستان و بلوچستان گرمتر می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha