خوی پر بارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی طی ۲۴ ساعت گذشته

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: شهرستان خوی در ۲۴ ساعت گذشته با چهار میلیمتر، پربارش‌ترین شهر استان بود.

مهدی کریمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت امواج بارشی تا روز سه‌شنبه در مرکز و تا روز پنجشنبه در نقاط شمالی استان ادامه می‌یابد که موجب رگبارهایی در مناطقی از آذربایجان‌غربی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته وزش باد با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت نیز در بخش های مختلف استان رخ داد، افزود: پلدشت با ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود و تکاب با ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان لقب گرفت و دمای مرکز استان نیز ۲۹ درجه سانتی‌گراد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان و قرار نگرفتن در کنار مسیل‌ها افزود: تا خروج سامانه بارشی احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی ‌شدن رودخانه‌ها و احتمال سقوط اشیا در اثر وزش باد طی روزهای آتی در استان دور از انتظار نیست و لازم است شهروندان در ترددهای خود نکات ایمنی را در نظر بگیرند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان حدود ۳۴۰ میلی‌متر است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =