افزایش ۳۰ درصدی وام‌های دانشجویان علوم‌پزشکی

تهران- ایرنا- رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مبلغ وام‌های دانشجویی در سال ۹۹ خبر داد و گفت: برخی وام‌ها با درصد بیشتری افزایش خواهد یافت.

به گزارش روز یکشنبه معاونت فرهنگی - دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهروز رحیمی با اشاره به افزایش معوقه وام‌های دانشجویان علوم پزشکی در چند ماه اخیر، اظهار داشت: با توجه به مصوبه بانک مرکزی و همچنین مصوبه وزارت بهداشت در چهار ماه اخیر هیچ گونه مبلغی بابت اقساط وام از دانشجویان علوم پزشکی دریافت نشده و در نتیجه سطح معوقات بسیار افزایش یافته و به حدود ۴۰ میلیارد تومان رسیده است. 

وی از آغاز بازپرداخت وام های دانشجویان از اول خرداد خبر داد و تاکید کرد: از این ماه بازپرداخت وام های دانشجویان علوم پزشکی به روال قبل باز می گردد.

رحیمی گفت: برخی از وام ها با درصد کمتر و برخی نیز با درصد بیشتری افزایش خواهند یافت؛ اما به طور متوسط بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش وام خواهیم داشت.

وی همچنین با تاکید بر اینکه وام تحصیلی بیشترین تقاضا و پوشش را در بین وام های دانشجویی دارد، تصریح کرد: بیش از ۶۸ درصد وام های پرداختی در وزارت بهداشت وام تحصیلی است که شامل همه دانشجویان می شود. هدف گذاری امسال این است که جامعه هدف وام های دانشجویی  ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر افزایش یابد و آمار دانشجویان دریافت کننده وام به ۱۲۰ هزار نفر برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha