افتتاح همزمان ۲۱۰۰ طرح مسکن مددجویان بهزیستی

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور از افتتاح همزمان ۲۱۰۰ طرح مسکن مددجویان این سازمان به ‌طور همزمان در ۲۹ استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۶۶ واحد مسکونی به خانوارهای دارای حداقل دو معلول و به بالا و ۱۶۲۴ واحد مسکونی به سایر خانوارهای تحت پوشش مانند زنان سرپرست خانوار واگذار می‌شود.

وحید قبادی دانا روز یکشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس و به مناسبت هفته بهزیستی(۲۱ تا ۲۵ تیر ماه) برگزار شد، افزود: با همکاری وزارت راه شهرسازی، بسیج سازندگی سپاه، وزارت رفاه، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی بنیاد مسکن تسهیلات ویژه ای برای مددجویان بهزیستی در نظر گرفته شد و ۳۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان به عنوان بلاعوض بسته به شرایط پیشرفت واحد به مددجویان اعطا می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت واحدهای مسکونی خانوارهای دارای دو معلول به بالا،  ۳۵۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده و امیدواریم تا پایان سال شاهد اتمام تعهدات ساخت این واحدها باشیم. اولویت در واگذاری این واحدهای مسکونی به خانوارهای دارای دو معلول به بالا و زنان سرپرست خانوار است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۰۰ هزار خانوار پشت نوبت دریافت مسکن هستند و برای تامین اجاره بها و ودیعه بهزیستی سه هزار میلیارد تومان نیاز داشتیم که با مشارکت بنیاد مستضعفان، ۳۰ میلیارد تومان برای اجاره بها و ۷۵ میلیارد تسهیلات کم‌بهره برای ودیعه مسکن در شهرها و روستاها جهت مددجویان درنظر گرفته شد که ظرف مدت پنج سال می توانند بازپرداخت داشته باشند.

قبادی دانا تصریح کرد: همچنین در طرح مشترک صندوق توسعه ملی و بنیاد مسکن، قرارداد اجرایی ساخت هزار واحد مسکونی برای ایتام آغاز شده است.

وی ادامه داد: متوسط متراژ این واحدهای مسکونی ۷۵ متر با تسهیلات بانکی تا ۴۰ میلیون تومان و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای خانوارها ساخته شده است.  عملیات احداث واحدها در زمین‌های خود مددجویان بوده است. برای افراد فاقد زمین نیز از سوی وزارت راه و بنیاد مسکن شرایط مورد نیاز آماده شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: از ابتدای تاسیس سازمان بهزیستی کشور ۱۲۶ هزار واحد مسکونی برای مددجویان ساخته شده است، ۹۰ هزار واحد مسکونی نیز از ابتدای دولت یازدهم ساخته شده است. همچنین ۴۵ هزار واحد هم در دست احداث است.  قراردادهای احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی نیز توسط بنیاد مسکن در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت منعقد شده است؛  همچنین قرارگاه محرومیت زدایی مسئولیت ساخت پنج هزار و ۲۵۲ واحد مسکونی به ویژه در مناطق مرزی، بسیج سازندگی پنج هزار واحد روستایی با اولویت روستاهای سیل‌زده و قرارگاه خاتم الانبیا ۱۵ هزار واحد مسکونی را بر عهده گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =