تشدید نظارت بر تولید و توزیع ۱۸۰ میلیون ماسک در کشور

تهران- ایرنا- رییس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تولید ماهانه ۱۸۰ میلیون ماسک، گفت: نظارت‌ها در تولید و توزیع ملزومات بهداشتی تشدید می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «جمشید گلپور» در حاشیه جلسه کارگروه مقابله با کرونا این وزارتخانه (ستاد لجستیک کرونا) با اشاره به بحران کرونا در شرایط فعلی کشور، اظهار داشت: بنابر دستور سرپرست این نهاد، کارگروهی متشکل از مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت و بهداشت،  نمایندگان اتاق اصناف، تعزیرات، شرکت های تولیدی و دستگاه‌های مرتبط به صورت جلسات هفتگی، ضمن بررسی آخرین وضعیت تولید ماسک در کشور، هماهنگی های لازم در خصوص افزایش تولید و مدیریت توزیع در شبکه درمان و بین مردم را به عمل می آورد.

دبیر این کارگروه تاکید کرد: با تدابیر اتخاذ شده بین حلقه تولید و توزیع بخش خصوصی با نظارت وزارت صنعت و بهداشت، ماهانه حدود ۱۸۰ میلیون ماسک تولید و در اختیار شبکه های درمانی و توزیعی قرار می گیرد.

دبیر کارگروه مقابله با کرونا وزارت صنعت (ستاد لجستیک کرونا) از تشدید نظارت ها بر فرایند تولید تا توزیع ماسک خبر داد و گفت: با هرگونه سواستفاده از بحران کرونا در تولید و توزیع ملزومات بهداشتی برخورد قاطع می شود و بازرسین سازمان حمایت، بهداشت، اصناف و تعزیرات با قاطعیت ضمن نظارت بر فرایند تولید، نظارت ویژه ای در چرخه توزیع نیز داشته و متخلفین را به مرجع قضایی معرفی می‌کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با تقویت چرخه تولید ماسک، ضمن ایجاد اشتغال، پس از اشباع کشور، بتوانیم صادرات ماسک را دوباره فعال کنیم.

پیش از این گلپور اعلام کرده بود با توجه به الزام استفاده از ماسک در کشور و شرایط قرمز در برخی استان‌ها صادرات انواع ماسک به خارج از کشور ممنوع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =