منابع حاصل از فروش املاک مازاد ادارات به استانها بر می‌گردد

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمان برابر قانون، شناسایی املاک و ساختمان‌های مازاد ادارات استان در دستور کار است و ۱۰۰ درصد منابع فروش این املاک به استان‌ها برگشت خواهد شد.

حمید شیخ اسدی شامگاه شنبه درشورای راهبری توسعه استان با اعلام این مطلب افزود: از این درآمد حاصله امکان هزینه‌ ۵۰ درصد این مبلغ برای پرداخت حق پاداش بازنشستگان برابر تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹ وجود دارد.

وی اضافه کرد: برای استان‌ها سهمیه‌ای مشخص شده و ۳.۵ درصد بودجه استان‌ها از این طریق تامین می‌شود، ۲ هزار و ۲۳۶ میلیارد تومان سهم استان کرمان است که به این سهمیه اعتراض هم شده چرا که قیمت ملک در استان کرمان نسبت به سایر استان‌ها متفاوت است.
شیخ‌اسدی بیان داشت: راهی غیر از پیشبرد اهداف بودجه‌ای نیست و چنانچه دستگاه‌های اجرایی عملکردی نداشته باشند در تخصیص‌های بودجه‌ای سال‌های آینده دچار چالش می‌شوند.

 جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان در این نشست گفت : ۱۲ هزار واحد املاک و ساختمان‌های اداری مازاد در این استان شناسایی شده که مربوط به بیش از ۶۰ دستگاه اداری است و برآورد می‌شود بیش از ۳ هزار ملک مازاد ادارات در استان هنوز شناسایی نشده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =