۱۷۳ داوطلب کنکور دکتری کرونا دارند

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: که ۱۷۳ داوطلب کنکور دکتری ۹۹ فرم خوداظهاری ابتلا به کرونا را ارسال کردند.

فاطمه زرین آمیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: مهلت خوداظهاری داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا روز گذشته به پایان رسید.

وی افزود: در این مدت ۱۷۳ داوطلب فرم خوداظهاری را تکمیل و ارسال کرده اند که از این تعداد ۱۶۸ نفر در قرنطینه خانگی و پنج نفر در بیمارستان بستری هستند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد زیادی از داوطلبان در سه ماهه اول سال کرونا گرفتند که تا الان بهبود یافته اند.

وی درباره فرایندهای بعدی برای نحوه کنکور دادن این افراد، اظهار داشت: البته از تعداد این داوطلبان کاسته می شود؛ چون داوطلبانی که در ماه های گذشته هم کرونا گرفته بودند، خود اظهاری کرده اند.

زرین آمیزی خاطرنشان کرد: شرایط این افراد بررسی و در نهایت افراد بیمار برای شرکت در کنکور شناسایی می شوند تا تمهیدات لازم برای آنها هم در نظر گرفته شود.

به گزارش ایرنا، برنامه زمان بندی کنکور دکتری ۹۹ روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه با رقابت ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ تعیین شده است و ظهر امروز تکلیف زمان قطعی برگزاری این آزمون در نشست رییس جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشخص می شود.

سازمان سنجش آموزش کشور در روزهای گذشته با انتشار انواع دستورالعمل ها، پروتکل های بهداشتی سخت گیرانه برای برگزاری سالم این آزمون در اختیار داوطلبان قرار داده است. همچنین مدارس، دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور حوزه های برگزاری این کنکور تعیین شده اند و به گفته سخنگوی سازمان سنجش، کارشناسان بهداشت علاوه بر تیم پزشکی و اورژانسی در حوزه ها حضور دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha