داروی رمدسیویر تقلبی در درمان کرونا بی‌تاثیر است

سنندج - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا شایع شده غیر مجاز و تقلبی است و تاثیری در درمان این بیماری ندارد.

دکتر عطاالله حیدری روز یکشنبه در گفت و گوی خبری با بیان اینکه داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه تقلبی بوده و توسط افراد سودجو به فروش می‌رسد، اظهار داشت:  این دارو  مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست و مردم از تهیه آن خودداری کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر داروی رمدسیویر با برچسب تقلبی به قیمت های نجومی در بازار آزاد به فروش می‌رسد، افزود: این اقدام که توسط برخی افراد سودجو صورت گرفته توسط مراجع قضایی و انتظامی پیگیری و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

دکتر حیدری تاکید کرد: در حال حاضر داروی رمدسیویر که توسط برخی از مراجع دارویی برای درمان برخی بیماران مبتلا به کرونا مورد توجه قرار گرفته است، با پیگیری سازمان غذا و دارو وارد کشور شده و برای انجام کارآزمایی بالینی همچون سایر داروهای قبلی در اختیار معاونت تحقیقات وزارت بهداشت قرار گرفته است بنابراین هیچ نمونه مورد تاییدی از این دارو در بازار وجود ندارد و تمام نمونه های موجود آن در بازار غیر رسمی، غیرمجاز و تقلبی محسوب می‌شود.

 وی با بیان اینکه داروی رمدسیویر هنوز در پروتکل درمانی بیماری کرونا وجود ندارد، از پزشکان خواست از تجویز این دارو و سرگردانی خانواده بیماران جدا خودداری کنند.

 حیدری با اشاره به دریافت گزارش‌هایی مبنی بر فروش داروهای دیگری با قیمت های گزاف به نام داروی درمان کرونا از مردم خواست در صورت مشاهده مواردی از این دست، بلافاصله با معاونت غذا و داروی دانشگاه کردستان تماس گرفته و اطلاع رسانی کنند.

بنابر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده و تاکنون ۱۲ هزار و ۶۳۵ بیمار نیز جان خود را از دست داده و ۲۱۷ هزار و ۶۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =