بهداری سپاه در ۱۲ استان کشور برای مقابله با کرونا وارد عمل شده است

مهاباد- ایرنا- مسوول امداد و عملیات بهداری نیروی زمینی سپاه گفت: این ارگان در ۱۲ استان کشور با راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی برای مقابله با کرونا وارد عمل شده است.

محمدتقی ربیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون بهداری سپاه در استان‌های مختلف کشور از جمله در شهرهای کاشان، قم، اصفهان، گرگان، بابل، گیلان، کرمانشاه، کرمان و مهاباد با راه‌اندازی بیمارستان صحرایی ارایه خدمات رایگان به بیماران مبتلا به کرونا به یاری دانشگاه علوم پزشکی پرداخته است.

وی اضافه کرد: این بیمارستان‌های صحرایی با تجهیزاتی شامل دستگاه اکسیژن‌ساز، واحد رادیولوژی، آزمایشگاه و بخش مراقبت‌های ویژه سیار مجهز شده و در هر استانی که نیاز احساس شود، بهداری نیروی زمینی سپاه با راه‌اندازی بیمارستان صحرایی وارد عمل می‌شود.

مسوول امداد و عملیات بهداری نیروی زمینی سپاه گفت: پزشکان و پرستاران این بیمارستان‌های صحرایی در صورت لزوم به عنوان کادر بیمارستانی در شهرستان‌هایی که از لحاظ تعداد بیماران مبتلا در وضعیت قرمز قرار دارند، ارایه خدمت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مدافعان سلامت در این مدت تلاش زیادی برای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا انجام دادند، افزود: یکی از مشکلات دیگر در این زمینه فرسوده شدن کادر درمانی بیمارستان‌های کشور است که نیروهای بهداری سپاه با حضور خود در این مراکز بیمارستانی، فرصت تنفس و استراحت را برای کادر درمان فراهم می‌سازند.

ربیعی اضافه کرد: تعداد نیروهای بهداری سپاه در طرح بیمارستان صحرایی "شهید محلاتی" متفاوت بوده و در هر شهرستان با توجه به نیازها، کادر درمانی و پرستاری به کارگیری می‌شود و تا زمانی که نیاز به حضور آنان باشد، به فعالیت خود در این زمینه ادامه می‌دهند.

وی اظهار داشت: تاکنون پس از حضور به موقع نیروهای سپاه در این ۱۲ استان و استقرار بیمارستان‌های صحرایی تا حدودی تعداد بهبودیافتگان افزایش پیدا کرده و از تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا کاسته شده است.

مسوول امداد و عملیات بهداری نیروی زمینی سپاه از همکاری و همراهی مسوولان و کادر درمانی در شهرستان‌های مختلف در زمینه راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی قدردانی کرد و گفت: این همکاری و تعامل دوسویه باعث شده که نتایج بسیار مطلوبی حاصل شود.

وی در خصوص تداوم فعالیت بهداری نیروی زمینی سپاه در زمینه مقابله با کرونا افزود: تا زمانی که نیاز باشد و مسوولان درخواست کمک کنند، نیروهای بهداری سپاه با تمام امکانات خود برای ارایه خدمات رایگان به بیماران مبتلا به کرونا از آمادگی لازم برخوردار هستند.

مسوول امداد و عملیات بهداری نیروی زمینی سپاه برای شرکت در آیین بدرقه تیم پزشکی و پرستاری بیمارستان شهید محلاتی در مهاباد حضور پیدا کرده بود.

فعالیت بیمارستان صحرایی "شهیدمحلاتی از چهارم تیرماه با استقرار در سپاه مهاباد شروع شد و امکانات این بیمارستان برای بهبود وضعیت بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافت و در این مدت ۸۰ نفر از پرسنل این بیمارستان صحرایی در بخش‌های کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد مشغول فعالیت بودند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =