کوهنورد بوکانی حین صعود بر اثر ایست قلبی فوت کرد

مهاباد- ایرنا- مسوول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بوکان گفت: یک کوهنورد در ارتفاعات "کیه‌وه رش" این شهرستان هنگام کوهنوردی دچار ایست قلبی شده و جان خود را از دست داد.

ظاهر فیضه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مرد ۶۰ ساله همه‌روزه برای پیاده روی و ورزش صبحگاهی به ارتفاعات "کیه‌وه رش" این شهر صعود می‌کرد که روز گذشته نیز همانند روزهای گذشته در حال کوهنوردی در این ارتفاعات بود که متاسفانه دچار ایست قلبی شد.

وی اظهار داشت: پس از گزارش این امر توسط کوهنوردان دیگر و درخواست کمک از اورژانس ۱۱۵، بلافاصله آمبولانس ایستگاه شماره ۲  این سازمان به محل اعزام شد.

مسوول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بوکان اضافه کرد: متاسفانه این کوهنورد قبل از رسیدن تیم امدادی جان خود را از دست داده بود و تلاش امدادگران برای احیای وی بی‌نتیجه بود.

فیضه اضافه کرد: جنازه این فرد توسط ماموران آتش نشانی و اورژانس به پایین آورده شده و به سردخانه بیمارستان شهید قلی‌پور انتقال داده شد.

ارتفاعات "کیه‌وه رش" که در نزدیکی روستای کوسه این شهرستان قرار دارد شامل چند رشته کوه است که هر روز شماری از کوهنوردان برای تفریح و کوهنوردی به این ارتفاعات صعود می‌کنند.

این مکان نزدیک‌ترین تفرجگاه و منطقه گردشگری به شهر بوکان است که در پنج کیلومتری این شهر واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =