مشارکت بنیاد برکت در محرومیت زدایی از شهرستان دره شهر

ایلام - ایرنا - بنیاد برکت به عنوان یک نهاد انقلابی که در زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) فعالیت می‌کند در مناطق محروم کشور از جمله شهرستان دره شهر استان ایلام تلاش‌های گسترده‌ای برای ایجاد اشتغالزایی و ارتقای شاخص‌های معیشتی مردم انجام داده است.

بنیاد برکت که از ابتدای تاسیس خود در سال ۸۶ توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار را به عنوان هدف اصلی در دستور کار خود قرار داد، در طول فعالیتش طی سال‌های گذشته بر آن بوده تا این هدف را از طریق توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم محقق کند. 
این بنیاد عام‌المنفعه با مشارکت در راه‌اندازی و توسعه‌ طرح‌های توانمندسازی اقتصادی در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و انجام طرح‌های عمرانی و زیربنایی، مدرسه‌سازی و ارایه خدمات سلامت، بیمه‌ای و حمایتی به دنبال تاثیرگذاری بر توسعه‌ اقتصادی مناطق محروم کشور، افزایش فرصت‌های شغلی، توسعه‌ کارآفرینی، فقرزدایی و جلوگیری از مهاجرت نیروهای محلی به شهرهای بزرگ بوده است.

مشارکت بنیاد برکت در طرح های اشتغالزایی شهرستان دره شهر

حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از صنعت سلولزی شهرستان دره شهر سبب ایجاد اشتغال برای ۱۱۰ نفر شده است.

معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت گفت: مشارکت و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در بخش صنعت تولید محصولات سلولزی، علاوه بر محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و رونق تولید، ایجاد ۱۱۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم را در شهرستان دره‌شهر استان ایلام به دنبال داشته است.

هادی جوهری افزود: بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری و مشارکت ۵۴ میلیارد ریالی در یک بنگاه تولیدی فعال در حوزه تولید محصولات سلولزی در شهرستان محروم دره‌شهر توانسته علاوه بر رونق اقتصادی و تولید ماهانه ۹۰ تن کالا شامل انواع محصولات سلولزی را برای ساکنان این منطقه محروم فرصت‌های کسب و کار به‌وجود آورد.

آغاز بکار مجدد واحد تولیدی بهشت ریواس دره شهر با حمایت بنیاد برکت

معاون‌ تامین‌ نهاده ها ومسارکت های اقتصادی بنیاد برکت ادامه داد: مشارکت بنیاد برکت با هدف رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار با شرکت بهشت ریواس دره‌شهر در سال ۱۳۹۵ باعث فعالیت مجدد این واحد تولیدی پس از یک دوره توقف تولید شد.

جوهری افزود: این شرکت در حال حاضر ۹۰ تن محصولات سلولزی را به شکل ماهانه تولید و به بازار عرضه می‌کند، این واحد صنعتی همچنین دارای توان تولید ۱۴ نوع محصول مختلف در زمینه انواع محصولات سلولزی است.

وی اعتبار هزینه شده برای اجرای این واحد تولیدی مشارکتی را ۵۴ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای افزایش ظرفیت تولید، برای ۳۰۰ نفر جویای کار اشتغال‌زایی خواهد شد.

وی با اشاره به استقبال از محصولات واحد مشارکتی بنیاد برکت گفت: پس از استقبال اولیه در سطح استان، در حال حاضر انواع محصولات سلولزی این شرکت در سراسر کشور توزیع می‌شود و سفارشات زیادی نیز برای صادرات وجود دارد که در برنامه‌ریزی‌های آینده برای این واحد تولیدی لحاظ شده است.

مشارکت بنیاد برکت با ۹ بنگاه اقتصادی در استان ایلام

معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت از مشارکت این بنیاد با ۹ بنگاه اقتصادی در استان ایلام خبر داد و افزود: بنیاد برکت پس از به ثبات رسیدن و سوددهی، از چهار بنگاه خارج شده و سهام خود را به مردم واگذار کرده است.

جوهری گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز سه هزار و ۶۳۱ طرح توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی و فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری چهار هزار و ۲۸۵ میلیارد ریال در استان ایلام در دست اجرا یا به بهره‌برداری رسانده است.

وی یادآور شد: بنیاد برکت همچنین با هدف محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی اجتماعی با ۳۶۰ بنگاه و کارگاه تولیدی و صنعتی با ظرفیت ایجاد شغل برای ۱۹۰ هزار نفر مشارکت اقتصادی داشته و به میزان ۵۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیارد ریال در این واحدها سرمایه‌گذاری کرده است.

وی ادامه داد: این بنیاد همچنین بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر عدم تصدی‌گری، پس از طی دوران مشارکت از ۲۵۵ بنگاه خارج شده و سهام خود را به بخش خصوصی واگذار نموده است.

معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت تاکید کرد: بنیاد برکت در سال جاری نیز از بنگاه‌های کوچک و متوسط، کارگاه‌های کوچک و اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان پشتیبان طرح‌های خانگی، در قالب تامین مالی، اعطای تسهیلات از طریق شبکه بانکی و ارائه خدمات کلینیکی کسب و کار حمایت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =