معاون شهردار: پاسخگویی به استعلامات شهرداری کرمان الکترونیکی شد

کرمان - ایرنا - معاون معماری و شهرسازی شهردار کرمان گفت: هدف از راه‌اندازی سامانه یکپارچه شهرسازی شهرداری، خودکارسازی بخش عمده فرآیندهای صدور پروانه ساختمانی، پایان‌کار و پاسخ‌گویی به استعلامات بوده است.

مریم ایلاقی حسینی عصر شنبه در جمع رسانه‌ها با اشاره به استقرار نرم‌افزار جدید شهرسازی و معماری شهرداری کرمان افزود: سامانه یکپارچه شهرسازی شهرداری براساس نیازهای سطوح مختلف، سیاست‌گذاری، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه در آغاز دوره سعی داشتیم که سیستم صدور پروانه ساختمانی را به سیستمی مبتنی بر GIS تغییر دهیم اظهار داشت: این مهم در استقرار نرم‌افزار جدید با برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های لازم و مستمر محقق شد.

معاون معماری و شهرسازی شهردار کرمان گفت: همچنین بهره‌گیری این سامانه از فناوری زیرساخت داده‌های مکانی، به ایجاد تحول اساسی در ارایه خدمت مطلوب‌تر به شهروندان و مهندسان منجر می‌شود.

وی با اشاره به امکانات سامانه یکپارچه شهرسازی شهرداری کرمان عنوان کرد: این نرم‌افزار، دارای زیرسیستم‌های متعددی برای پوشش فعالیت حوزه‌های شهرسازی، نوسازی، درآمد، اصناف، طرح‌های تفصیلی، مدیریت گردش‌کار قدرتمند و کارا برای ویرایش و نظارت بر فرایندها، آرشیو الکترونیکی با توابع مختلف پردازش تصویر برای شناسایی و دسته‌بندی خودکار اسناد است.

ایلاقی‌حسینی ادامه داد: همچنین سامانه یکپارچه شهرسازی شهرداری کرمان ابزاری قدرتمند برای ویرایش فرم‌ها و گزارشات موجود در سامانه و افزودن فرم‌ها و گزارش‌های جدید به آن‌ها و ارایه انواع گزارش‌های تحلیلی و آماری و نمایش پراکنش نتایج حاصله بر روی نقشه پشتیبانی از زیرساخت، امضای الکترونیکی و مدیریت کاربران برای اعمال دسترسی‌ها در سطوح مختلف را فراهم می‌کند و دارای واسط کاربری مبتنی بر GIS با قابلیت‌های گسترده در خصوص تجزیه و تحلیل داده‌های مکانی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سامانه امور مهندسان ناظر و مجریان ذی‌صلاح نیز گفت: این سامانه نیز ضمن شامل شدن گردش‌کار پرونده در امور مربوط به مهندسان ناظر، در چرخه گردش‌کار به سامانه شهرسازی وصل می‌شود و نیازهای این حوزه را به‌صورت غیرحضوری رفع می‌کند.

معاون معماری و شهرسازی شهردار کرمان افزود: این سامانه از زیرسیستم‌های اصلی پایگاه اطلاعاتی مهندسان و دفاتر، زیرسیستم‌های فرعی مدیریت کاربران، کارتابل الکترونیکی، گزارشات و آرشیو الکترونیکی تشکیل شده و کاربران اصلی این سامانه نیز تمام مهندسان و مجریان ذی‌صلاح، اعضای اداره امور مهندسان ناظر و اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند.

وی همچنین از تعامل خوب و سازنده شهرداری کرمان با سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان خبر داد و این تعامل را فرصتی ارزشمند در جهت تحقق حقوق شهروندی دانست و گفت: این تعامل و هم‌افزایی می‌تواند اتفاقات مطلوبی برای شهرمان رقم بزند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =