۲۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۹
کد خبرنگار: 2241
کد خبر: 83851918
۰ نفر

برچسب‌ها

البرز در مسیر ساخت ماشین آلات صنعتی گام بردارد

کرج- ایرنا - نایب رییس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره به فعالیت هزار و۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان گفت: مجموعه بخش صنعت البرز باید در مسیر ساخت ماشین آلات مورد نیاز صنایع گام بردارد.

یدالله‌مالمیر روز شنبه در نشست مشترک  با مسوولان  منطقه اقتصادی پیام  افزود:  اگر ماشین آلات مورد صنایع استان و کشور در داخل تولید شود نیازی به واردات و خروج ارز از کشور نخواهد بود.

وی بیان داشت: این ظرفیت در استان البرز و کشور وجود دارد که نیازهای بخش صنعت را تامین و از واردات بی رویه جلوگیری به عمل آید.

مالمیر افزود: صنعت داخلی باید به بومی سازی روی بیاورد تا بتواند در مواقع حساس روی پای خود بایستد .

وی با اشاره به روان بودن فعالیت های گمرکی در منطقه ویژه پیام گفت: خوشبختانه مسوولان گمرک پیام، از اختیارات قانونی خود برای تسهیل و سرعت بخشی به فرایندهای کاری به خوبی استفاده می کنند و از نتایج تعامل اتاق البرز و گمرک منطقه ویژه راضی هستیم.
مالمیر راهکار توسعه صادرات محصولات تولیدی استان البرز را مستلزم‌حمایت از صادرکنندگان شاخص دانست و گفت: اگر ۲۰ صادرکننده حرفه ای در استان فعال شوند و شرایط کاری شان مساعد باشد، می توانند برای همه تولیدکنندگان کیفیت گرای استان، بازار صادراتی مناسبی را فراهم کنند.
 صادرات گلیم و سفال البرز
در ادامه این نشست، شادی حاضری عضو هیات رییسه و رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز، با اشاره به ظرفیت های بسیار مهم صنعت گردشگری و صنایع دستی، خواهان توجه جدی تر منطقه ویژه پیام به این ظرفیت ها شد و گفت: استان البرز در زمینه تولید گلیم و سفال صادراتی، از پتانسیل خوبی برخوردار است که می تواند رشد بیشتری را هم تجربه کند.
 وی گفت :  با توجه به استقبال  منطقه ویژه پیام از تولیدکنندگان صنایع دستی، برنامه پیشنهادی مناسبی در این زمینه توسط کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز تدوین و به مدیران منطقه ویژه پیام ارایه شود.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =