جعل مدرک ایثارگری برای معافیت از خدمت در فامنین

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی فامنین گفت: افرادی که اقدام به جعل مدارک ایثارگری برای معافیت از خدمت سربازی کرده بودند در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ علی حسن حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی با گسترش چتر اطلاعاتی خود متوجه شدند ۲ نفر به منظور صدور گواهی های معافیت از خدمت وظیفه عمومی، مدارک ایثارگری جعل می کنند.

وی ادامه داد: با انجام تحقیقات فنی و گسترده و با هماهنگی قضایی متهمان دستگیر و با روبه رو شدن با مدارک و مستندات پلیس به جعل گواهی و مدارک ایثارگری اعتراف کردند.

 فرمانده انتظامی فامنین اضافه کرد: با اعتراف جاعلان به جعل مدارک برای چهار نفر ، دیگر متهمان شناسایی و دستگیری آن ها در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و در این رابطه چهار قطعه گواهینامه جعلی صادره نیز کشف شد.

سرهنگ حیدری افزود: همچنین در پرونده دیگری حین اجرای آزمون رانندگی، کارشناسان پلیس راهور در محل آزمون متوجه شده که هویت فرد آزمون دهنده با اطلاعات مندرج در مدارک وی مطابقت ندارد.

وی ادامه داد: با بررسی های تخصصی مشخص شد وی با جعل عنوان، خود را به جای یکی از متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی معرفی کرده و قصد شرکت در آزمون را دارد که با اقدامات پلیسی و فنی دستگیر شد.

سگ گله موجب مرگ موتورسوار کبودراهنگی شد

جانشین رییس پلیس راه استان همدان به ایرنا گفت: حمله ور شدن سگ گله به راکب موتورسیکلت و بروز تصادف در مسیر روستای «حسن لو» به «چارلی» از توابع بخش «شیرن سو» کبودراهنگ، موجب جراحت و مرگ راکب موتورسیکلت شد.

سرهنگ غلامعلی همایی بیان کرد: موتورسوار در مسیر روستایی «حسن لو» به «چارلی» در حال تردد بوده که سگ گله به وی حمله ور و موجب تصادف و واژگونی این وسیله نقلیه شد.

وی افزود: در این سانحه موتورسوار ۷۱ ساله به شدت مجروح شده و پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: طبق نظر کارشناس پلیس راه ۵۰ درصد موتورسوار به علت ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه و ۵۰ درصد هم صاحب سگ به علت رها گذاشتن سگ گله، مقصر شناخته شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان نیز در این باره گفت: شدت جراحات وارده به اعضای حیاتی بدن موجب مرگ این پیرمرد ۷۱ ساله پس از گذشت چند روز از جراحت او در این سانحه شده بود.

ارتین کمالی درباره آمار مجروحان و متوفیان سوانح رانندگی بیان کرد: سه ماهه نخست امسال یک هزار و ۲۹۲ تن در سوانح رانندگی این استان مجروح و مصدوم شدند که شامل ۳۳۵ زن و ۹۵۷ مرد می شود.

وی افزود: همچنین فصل بهار امسال ۵۷ تن در سوانح جاده ای، ۱۴ تن در تصادف های درون شهری و یک نفر هم در سوانحی که در مسیرهای خاکی و روستایی رخ داد جان خود را از دست دادند.

کشف ۸۵ کیلوگرم تریاک در همدان

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: با تلاش های اطلاعاتی چند ماهه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان بر روی یک باند قاچاق و توزیع مواد مخدر از نوع تریاک ، مشخص شد این باند اقدام به انتقال مواد مخدر تریاک از استان های جنوبی به استان لرستان می کند.

سردار بخشعلی کامرانی صالح افزود: با اشراف اطلاعاتی ایجاد شده در یک عملیات مشترک کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان با همکاری عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان لرستان، خودرو سواری متهمان در ورودی شهرستان بروجرد شناسایی و متوقف شد.

وی بیان کرد: ماموران در بازرسی از این خودرو، ۷۰ کیلوگرم  تریاک کشف و سه متهم در این خصوص دستگیر و ۲دستگاه خودرو سواری توقیف شد.

این مقام ارشد انتظامی همدان ادامه داد: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر در عملیات دیگری، اعضای یک باند قاچاق مواد مخدر که اقدام به انتقال تریاک در شهرستان کبودراهنگ می کردند را شناسایی کردند.

سردار کامرانی صالح اضافه کرد: با توجه به اشراف اطلاعاتی ایجاد شده ، کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در یک عملیات غافلگیرانه و با همکاری کارکنان انتظامی شهرستان کبودراهنگ خودرو قاچاقچیان را متوقف کردند که در بازرسی از آن، ۱۵ کیلوگرم تریاک کشف و یک متهم دستگیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =