۲۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۶
کد خبرنگار: 2241
کد خبر: 83851874
۰ نفر

برچسب‌ها

تمرکز بر صادرات ظرفیت تولید البرز را شکوفا می کند

کرج - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز تمرکز بر صادرات محصولات تولیدی استان و حضور فعال در بازارهای بین الملی را حرکتی در مسیر جهش صادراتی و افزایش کمی و کیفی کالاهای تولیدی این خطه عنوان کرد.

پرهام رضایی روز شنبه  در نشست مشترک هیات رییس اتاق بازرگانی البرز  با مسوولان منطقه ویژه اقتصادی پیام  گفت: با توجه به کوچک شدن بازار مصرف استانی و ملی، از طریق جهش صادراتی می توانیم ظرفیت های تولیدی استان را به طور کامل شکوفا کنیم.
وی  با اشاره به فرودگاهی اقتصادی  گفت: با توجه به فعالیت  سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در استان البرز، ضروری است از ظرفیت های این منطقه اقتصادی بیش از پیش استفاده کنیم.
وی تمرکز برصادرات محصولات تولیدی استان البرز، را از اولویت های اتاق البرز ذکر کرد.
‌ رضایی با  اشاره به جایگاه اتاق های بازرگانی به عنوان مشاور قوای سه گانه گفت: می کوشیم با همفکری موثر اعضا در قالب تشکل ها، کمیسیونهای تخصصی و کارگروه ها در جهت رفع مشکلات فضای کسب و کار، بهترین راه حل های قابل اجراء را به دستگاه های اجرایی استان ارایه کنیم.
رییس اتاق بازرگانی البرز  تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی در فعالیت های مشترک را گامی در  افزایش اجرای پروژه های تولیدی موفق در استان دانست و گفت بخش خصوصی استان از سرمایه گذاری در بخش صنعت و تولید استان حمایت می کند. 
رضایی با تاکید بر نقش صنعت نمایشگاهی در رشد صنعتی و تسهیل فرایندهای تجاری گفت: قصد داریم مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته، فاز نخست نمایشگاه بین المللی البرز را  تا پایان سال جاری و با احداث ۴ هزار متر مربع فضای سرپوشیده آماده کنیم. 
وی اظهار امیدواری کرد دستگاه های اجرایی مرتبط، در این زمینه با همکاری و پشتیبانی جهت  تسریع در احداث و افتتاح این نمایشگاه اتاق بازرگانی را یاری دهند. 

رفع مشکل زمین نمایشگاه بین المللی البرز

مسعود قاسمی دبیر اتاق بازرگانی البرز در این نشست به موانع موجود در  مشکلاتی که در زمینه اسناد زمین نمایشگاه بین المللی البرز وجود دارد، خواهان همکاری  منطقه ویژه اقتصادی پیام در این زمینه شد.
وی با اشاره به این که بخش مهی از صادرات محصولات تولیدی البرز از طریق گمرکات فرودگاه امام و شهید رجایی بندرعباس صادر می شود، اظهار امیدواری کرد که با تعامل اتاق و فرودگاه پیام، شاهد تسهیل و افزایش صادرات محصولات البرز از طریق فرودگاه خود استان باشیم.
گفتنی است ،مسوولان اتاق البرز بر اساس هماهنگی های صورت گرفته با اتاق ایران، آمادگی خود را برای ثبت تشکل تخصصی صنایع آی.تی استان با مشارکت همه فعالان این بخش از جمله صنایع مستقر در منطقه ویژه پیام اعلام کردند.
البرز با برخورداری از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و وجود بیش از ۱۵۰ برند ملی و جهانی نقش موثری در تامین بخشی از نیازهای داخلی و ارزآوری برای کشور را دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =