۳۳۵ واحد آسیب‌دیده از کرونا کرمانشاه مشمول دریافت تسهیلات هستند

کرمانشاه- ایرنا- مسوول کارآفرینی و اشتغال دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۳۳۵ واحد خصوصی آسیب‌دیده از شیوع کرونا استان در حوزه سلامت مشمول دریافت تسهیلات هستند.

محمد رشیدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حدود چهار هزار میلیارد تومان اعتبار در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به پرداخت تسهیلات به واحدهای خصوصی آسیب دیده از کرونا اختصاص یافته که سهم استان کرمانشاه از این اعتبار ۶۸۰ میلیارد تومان است.

او گفت: با توجه به شرایط شیوع کرونا و مشکلات ایجاد شده برای واحدهای خصوصی حوزه سلامت مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات تا پایان تیرماه امسال تمدید شده است.

او اظهار داشت: موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی که درحوزه های درمانی وتشخیصی اعم از آزمایشگاهی و پاراکلنیک‌های فعال  در صورت داشتن شرایط و ضوابط اعلامی شامل این تسهیلات خواهند بود.

رشیدی افزود: صاحبان کسب و کارهای بخش خصوصی سلامت  آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا که تا کنون برای دریافت تسهیلات اقدام نکرده اند می توانند  در سامانه کارا به آدرس اینترنتی  kara.mcls.gov.ir  مراجعه و جهت در یافت تسهیلات ثبت نام نمایند. 

وی گفت: میزان تسهیلات به ازای هرشاغل ۱۲ میلیون تومان است که بانرخ سود ۱۲ درصد و مدت بازپرداخت ۲۴  ماهه و با تنفس سه ماهه درنظرگرفته شده است.

وی اعلام کرد: دفتر کارآفرینی دانشگاه از زمان ثبت نام تا دریافت تسهیلات با این واحدها همکاری لازم را خواهد داشت. 

او گفت: بسیاری از واحدها در حوزه سلامت از جمله داروخانه ها به دلیل شیوع کرونا آسیب دیده اند که در حال رایزنی جهت مرتفع ساختن مشکلات آنها و پرداخت تسهیلات به این واحدها نیز هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۷۳۹ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

دکتر سیماسادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید.

وی اعلام کرد: استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان شمالی در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گفته او استان‌های تهران، البرز، لرستان، خراسان جنوبی، کهکیلویه و بویر احمد، زنجان، اصفهان، مازندران، گلستان و ایلام هم در وضعیت هشدار قرار دارند.