کمک ۶۰ میلیارد ریالی یک نیکوکار به آب شرب روستایی تربت‌جام

مشهد- ایرنا- یک نیکوکار مقیم تهران برای رفع مشکل آب شرب روستایی مجتمع چشمه گل تربت‌جام در شرق خراسان رضوی ۶۰ میلیارد ریال کمک کرد.

فرماندار تربت‌جام روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این مبلغ صرف آبرسانی به روستاهای چشمه گل، یخک، چنگ آباد، کلاته و بشیر آباد این شهرستان می‌شود.

مرتضی حمیدی افزود: در حال حاضر این پنج روستا در قالب مجتمع آبرسانی چشمه گل هستند که با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند.

وی ادامه داد: با اجرای پروژه آبرسانی به این روستاها که چهار ماه به طول می‌انجامد افزون بر ۵۰۰ خانوار در بخش مرکزی شهرستان تربت‌جام از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

فرماندار تربت‌جام گفت: در صورتی که این پروژه مهم روستایی نیاز به اعتبار بیشتری داشته باشد از محل اعتبارات شهرستان تامین خواهد شد.

وی افزود: تامین آب آشامیدنی مورد نیاز ساکنان ۱۱ روستای بحران‌زده در این شهرستان مرزی با چهار هزار خانوار نیز در انتظار تامین اعتبار است.

حمیدی ادامه داد: در پی تداوم چندین ساله پدیده خشکسالی در خراسان رضوی هم‌اینک تربت‌جام با تنش شدید در زمینه آب روبرو است.

وی گفت: برای رفع مشکل آب آشامیدنی روستاهای بخش مرکزی این شهرستان که هم‌اینک با تانکر سیار تامین می‌شود، ساخت ۲۰ کیلومتر خط انتقال با هزینه افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.

مرکز شهرستان ۱۴۰ هزار نفری تربت‌جام در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. این شهرستان مرزی شامل چهار شهر، چهار بخش مرکزی، نصرآباد، پایین‌جام و بوژگان و ۱۳ دهستان و ۲۵۱ روستا است.

تربت‌جام  از شمال شرق هم مرز با کشور ترکمنستان و از مشرق نیز هم مرز با افغانستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =