طرح یاوران تولید در دستور کار جهاد کشاورزی کرج

کرج - ایرنا - جهاد کشاورزی شهرستان کرج با هدف جهش تولید و انتقال کاربردی دانش به حوزه تولید کشاوری طرح «یاوران تولید» را دستور کار قرار داد.

مدیر جهاد کشاورزی کرج روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طرح «یاوران تولید» با هدف بهره‌مندی از ظرفیت محققان مراکز تحقیقاتی برای تسهیل انتقال دانش به عرصه‌های تولیدی و به منظور تعامل هر چه نزدیک‌تر همه واحدهای اجرایی و تحقیقاتی و افزایش اثربخشی دانش و تکنولوژی در عرصه‌های تولیدی  در دستور اجرا می شود.

اسماعیل صارمی افزود: پیرو ابلاغ دستوالعمل اجرایی طرح یاوران تولید از سوی معاون وزیر کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی و همچنین مصوبات کارگروه استانی طرح، مقرر شد با تشکیل تیم های پایش و نظارت متشکل از محققان و کارشناسان کشاورزی و مروجین پهنه ها، چالش های عرصه تولید بررسی شده و راهکارهای رفع مشکل ارایه و انجام توصیه‌ها تا حصول نتیجه پیگیری شود.

وی اظهار داشت: ما به فکر تامین امنیت غذایی شهروندان هستیم و عملیاتی نمودن تضمین سلامت مردم از مزرعه تا سفره همگی از دغدغه های کارشناسان کشاورزی از سطح وزارت تا مراکز جهاد کشاورزی است.

صارمی اضافه کرد: این طرح می‌تواند با ارایه راهکارها از سوی محققان و نیز کشاورزان پیشرو، ضامن امنیت غذایی کشور باشد.

 وی تاکید کرد: طرح یاوران تولید، مکمل طرح‌ پهنه بندی وزارت جهاد کشاورزی می باشد که هدف آن استفاده بهینه از نتایج علمی در برنامه‌های جهش تولید است و در این طرح که با حضور فعال محققین عرصه کشاورزی در حال شکل گیری است، تولید حداکثری، سلامت محصولات کشاورزی و حفظ منابع پایه کشور، با تمام توان پیگیری و رصد می شود.

طرح «یاوران تولید» از اردیبهشت ماه سال جاری با هدف بهره مندی حداکثری از ظرفیت و اعضا هیأت علمی و محققان و مؤسسات و مراکز تحقیقاتی به طور مؤثر و حداکثری، با اولویت کشت بهاره محصولات استراتژیک در دستور کار قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =