سلطانی‌فر: فرهنگ ازدواج با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ترویج داده شود

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: فرهنگ ازدواج با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید ترویج داده شود و این امر برعهده دستگاه‌های متعدد کشور است.

مسعود سلطانی‌فر در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان که امروز (شنبه) در ساختمان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا نباید مانع از ازدواج جوانان شود و دستگاه‌های کشور باید در این زمینه جامعه را ترغیب کنند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب افزود: با توجه به اهمیت این بیانیه و تاکیدات و تمرکز مقام معظم رهبری به جوانان در بندهای این بیانیه، این موضوع و تحقق هر یک از مباحث این بیانیه نیز باید در دستور کار جلسات بعدی ستاد ملی ساماندهی امور جوانان قرار بگیرد.

سلطانی‌فر تصریح کرد: در رزمایش همت جوانانه - کمک مومنانه، ۴۰۰هزار خانوار نیازمند توسط ۷۰۰ سازمان مردم نهاد جوانان و هیات‌های ورزشی مورد حمایت قرار گرفت و این اقدام نیز شایسته تقدیر است.
وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به استمرار شیوع کرونا باید تمهیداتی برای نیازمندان در نظر گرفته شود تا ملت ایران این گردنه دشوار را نیز همانند دیگر بحران‌ها در ۴۱ سال گذشته با پیروزی پشت سر بگذارد.
سلطانی‌فر یادآور شد: ۱۲ هزار نفر از هموطنان به دلیل ابتلا به این بیماری جان باختند و امروز باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شدت بیماری را کاهش داد.
به گفته این مقام مسئول در شرایط امروز باید برخی از سنت‌ها و آداب و رسوم نیز تغییر یابد و با عزم و اراده ملت بر این بحران نیز پیروز شد.

وی افزود: در شرایط کنونی استفاده از اینترنت و فضای مجازی افزایش یافته است و باید برنامه‌ریزی‌ها نیز با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها انجام پذیرد.

ازدواج بنیان‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه را تقویت می‌کند
وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به اهمیت تحکیم خانواده تصریح کرد: ازدواج به عنوان  پیوند دو انسان موجب تحکیم بنیان‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه و همچنین توسعه کشور است و نباید ازدواج را در قالب فردی متصور شد.

به گفته سلطانی‌فر کشور حداقل دو سال با بحران کرونا درگیر و بنابراین این مساله نباید مانع از ازدواج جوانان شود.
سلطانی فر در خصوص سند جامع اوقات فراغت نیز گفت: سند جامع اوقات فراغت یک طرح اساسی و جامع است که وزارت ورزش و جوانان با بررسی نقطه نظرات دستگاه‌ها دو سال به منظور تدوین و طراحی آن اهتمام ورزیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =