۵۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری جدید در معادن خراسان رضوی انجام شد

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در سه ماه نخست امسال هشت پروانه بهره‌برداری از معدن با سرمایه‌گذاری ۵۱.۶ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۴۱ نفر در این استان صادر شد.

محمد توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد پروانه معدنی در گستره ۴۰ کیلومترمربع با ذخیره ۲.۵ میلیون تن و میزان استخراج اسمی ۱۲۹ هزار تن می‌باشد.

وی ادامه داد: در سه ماه نخست امسال ۱۲ پروانه اکتشاف معدنی به مساحت ۴۴.۵۹ کیلومترمربع صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در این مدت همچنین هفت فقره گواهی کشف معدنی به مساحت ۳.۸۱ کیلومترمربع، میزان ذخیره ۱۷ میلیون و ۷۳۰ هزار تن با سرمایه گذاری هفت میلیارد و ۷۴۱ میلیون ریال صادر شده است.

وی افزود: هم اینک تعداد پروانه اکتشاف معدنی معتبر در استان ۲۶۸ فقره، گواهی کشف معتبر ۲۰۸ فقره با ذخیره ۲۰۶ میلیون تن و هزینه عملیات اکتشاف ۸۷۰ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال است.

توکلی تعداد پروانه بهره برداری معدنی معتبر در خراسان رضوی را ۹۱۴ فقره با ذخیره ۲.۷۷ میلیارد تن و استخراج اسمی ۳۹.۶ میلیون تن با سرمایه گذاری ۱۰۹ هزار و ۷۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۰ هزار و ۳۳۶ نفر ذکر کرد.

۴۶ نوع ماده معدنی در این استان وجود دارد که عمده مواد شناخته شده در کشور را شامل می‌شوند. مواد فلزی شامل سنگ آهن، منگنز، طلا، کرومیت و مس و مواد غیرفلزی شامل خاک صنعتی، سلیس، کائولن، ذغال سنگ، مصالح ساختمانی و سنگ‌های تزیینی عمده معادن استان خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =