خانه‌ها به پایگاهی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان تبدیل شوند

تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: شعار آموزش و پرورش این است که باید هر خانه به پایگاهی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان تبدیل شود و هر دانش‌آموز نیز نقش خود را در این زمینه ایفا کند.

به گزارش روز شنبه وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی با اشاره به اینکه با تعطیلی مدارس، تربیت و آموزش تعطیل نمی‌شود، اظهار داشت: گاهی اوقات پیگیری امور تربیتی در فضای غیررسمی با ذائقه دانش‌آموزان انطباق بیشتری دارد و آنها لذت بیشتری از فضا می‌برند از این منظر وزارت آموزش و پرورش از دو ماه قبل در ارتباط با فراغت دانش آموزان و انجام فعالیت‌های تابستانی برنامه ریزی‌ ها و پیگیری‌هایی را انجام داد تا در هنگام تعطیلی مدارس فعالیت‌های تابستانی و تربیتی دانش آموزان در فضای دیگری ادامه پیدا کند.
وی با بیان اینکه در راستای تدوین برنامه‌های اوقات فراغت دانش آموزان، ۳۰ هزار پایگاه تابستانی با حضور وزیر آموزش و پرورش در بستر فضای مجازی افتتاح شد، گفت: روسای آموزش و پرورش در استان‌ های مختلف بسیج شده‌اند تا هر آنچه که در توان دارند با ظرفیت مضاعف، در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: اگرچه بیماری کرونا مشکلاتی را در کشور ایجاد کرد ولی زمینه‌ساز فرصت‌ها و تغییر رویکردهای جدیدی در عرصه تعلیم و تربیت شد. 
کاظمی افزود: در فعالیت‌های تابستانی تلاش شده است که به مهارت‌های ارتباطی، فرهنگی، اقتصادی، اشتغال‌زایی و همچنین موضوع سلامت و ایجاد نشاط در بین دانش آموزان توجه ویژه‌ای شود. انتظار داریم که خانواده‌ها در این زمینه همراهی لازم را انجام دهند و دانش آموزان را تشویق کنند که از این فضا متناسب با ذائقه‌شان استفاده کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش‌آموزان پایه دهم باید هدایت تحصیلی خود را از مدارس دریافت کنند و بر اساس فرم‌های شماره ۶ و شماره ۷ اقدام به تعیین رشته خود برای ادامه تحصیل کنند، ادامه داد: انتخاب رشته یک نقطه عطف در زندگی دانش‌آموزان است و از دانش آموزان می‌خواهیم که بر اساس علایق و توانمندی‌های خود رشته مورد نظرشان را انتخاب کنند و تحت تاثیر جو عمومی یک رشته، اقدام به انتخاب رشته نکنند.
وی تاکید کرد: این آمادگی در آموزش و پرورش وجود دارد که فرم‌های هدایت تحصیلی را در بستر فضای مجازی در اختیار خانواده‌ها، دانش آموزان و مدارس قرار دهد و اگر دانش‌آموزی نیاز به مشاوره دارد، می‌تواند تلفن‌های مراکز مشاوره در هر منطقه را از مدرسه خود دریافت کند. مشاوران پاسخگوی سئوالات دانش‌آموزان در این حوزه خواهند بود.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha