دبیرکل سرایا الخراسانی: سلیمانی و المهندس طرح آمریکا برای تجزیه عراق را ناکام کردند

بغداد - ایرنا - دبیرکل گروه مقاومت اسلامی «سرایا الخراسانی» زیر مجموعه سازمان «الحشد الشعبی» در سالروز آزادسازی شهر «موصل» از اشغال گروه تروریستی «داعش» گفت: سرداران شهید حاج «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس»، طرح آمریکا برای تجزیه عراق را ناکام کردند.

«علی الیاسری» روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود که آمریکا با تقویت عوامل مزدور خود مانند تروریستهای داعش به دنبال تحقق طرح «جو بایدن» برای تقسیم عراق بود، اما سرداران شهید سلیمانی و المهندس این طرح را با شکست تروریست‌ها، ناکام کردند.

وی ادامه داد که ۲۰۱۴ «سال نکبت» برای ملت عراق بود و آمریکا می‌کوشید از طریق عوامل مزدور و جاسوسان خود، طرح تقسیم کشور را پیش ببرد، برای همین با تمام امکانات خود از داعش حمایت کرد و در عین حال نیروهای مسلح عراق را اعم از ارتش، بخش مبارزه با تروریسم و واکنش سریع را تضعیف کرد تا داعش، شهر موصل و یک سوم خاک عراق را اشغال کند.

الیاسری گفت که در آن برهه داعش تا پشت دیوارهای بغداد رسید، اما غیرتمندی عراقی‌ها و فتوای جهاد کفایی آیت‌الله «سید علی سیستانی» در کنار جوانمردی شیعیان عراق و ایران، صفحات شکست را به پیروزی تغییر داد.

دبیرکل سرایا الخراسانی با یادآوری، خدمات سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و یاور مبارزش حاج ابومهدی المهندس گفت که کمک برادران ایرانی و غیرتمندی جوانان عراق، طرح تجزیه کشور ما را به پیروزی تغییر داد.

وی سرآغاز پیروزی‌ها را از تیپ ۱۷ «دجیل» دانست و افزود که افتخار دارم که در آن برهه در این منطقه بودم و با کمک نیروهای سرایا الخراسانی، نخست خط امدادرسانی به داعش را که از «سامرا» به بغداد امتداد می‌یافت، قطع کردیم.

الیاسری ادامه داد: با آزاد شدن جاده سامرا به بغداد، پیروزی‌ها با ناخدای کشتی این نبرد حاج قاسم سلیمانی تا آزادی موصل ادامه یافت، بدون اینکه لحظه‌ای متوقف شود.

وی نقش آمریکا را در طول این جنگ سه ساله، حمایت و پشتیبانی از گروه تروریستی داعش دانست و گفت: آمریکا تمام توان و امکانات را به خدمت گرفت تا داعش شکست نخورد، اما جوانان مجاهد عراقی و ایرانی با فرماندهی سرداران شهید حاج قاسم و ابومهدی، این طرح را با شکست حتمی مواجه کردند.

الیاسری ادامه داد که وقتی جنگ به آزادی موصل رسید، اهالی این شهر متحمل ماه‌ها و سال‌ها اهانت به دست تروریسم شده و داعش حتی به شرافت و ناموس آنها تعرض کرده بود و برای همین به شدت از این گروه تروریستی به تنگ آمده بودند.

وی تاکید کرد که آزادی موصل، سبب شکست نهایی داعش و روسیاهی برای آمریکا شد و احساس افتخار و خودباوری را دوباره در وجدان ملت عراق زنده کرد.

الیاسری از مردم موصل خواست که هرگز مجاهدت برادران عراقی خود و حمایت جمهوری اسلامی ایران را در بازستاندن این شهر و بازگرداندن عزت و کرامت‌شان، فراموش نکنند.

دهم ژوئیه (۲۰ تیرماه ) مصادف با سومین سال آزادی موصل از دست گروه تروریستی داعش است.

گروه تروریستی داعش دهم ژوئن ۲۰۱۴ (۲۰ خرداد ۹۳) موصل دومین شهر بزرگ عراق را اشغال و آن را به عنوان پایتخت خلافت خود معرفی کرد، اما با صدور فتوای جهادی کفایی آیت‌الله سیستانی که سه روز بعد از این حادثه، صادر شد، شهر موصل پس از سه سال جنگ، دهم ژوئیه ۲۰۱۷ به دست نیروهای مسلح عراق آزاد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =