تجهیزات بیمارستانی گلستان در حال فرسودگی است

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به برخی نواقص سی‌تی‌اسکن و تجهیزات اکسیژن‌ساز بیمارستان‌های محل بستری بیماران کرونایی استان گفت که افزایش تعداد مبتلایان و استفاده بیش از حد از این وسایل، موجب خرابی و فرسودگی کامل، اسقاطی شدن تجهیزات و در نتیجه بروز مشکلات بیشتر در روند درمان این بیماران می‌شود.

عبدالرضا فاضل روز شنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: مراجعه فراوان افراد مشکوک به کرونا در پنج ماه گذشته برای آزمایش، علاوه بر خستگی کادر درمان، موجب فرسودگی و نقص فنی برخی تجهیزات درمانی بیمارستان‌های استان شد.

وی گفت: در حال حاضر دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان‌های پیامبر اعظم گنبد و پنج آذر گرگان دچار نقص فنی شده و دستگاه سی تی اسکن بیمارستان صیاد شیرازی هم نیازمند تعمیر است.

فاضل افزود: استاندارد استفاده ماهانه از دستگاه سی تی اسکن، هزار و ۵۰۰ آزمایش است که به دلیل مراجعه فراوان، فقط در ماه گذشته ۹ هزار فقره سی تی اسکن در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان انجام شد که در نتیجه آن، این دستگاه از چرخه خدمت خارج گردیده و در انتظار تعمیر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان به آمار بیماران کرونایی گلستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۷۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که حال ۱۰۴ نفر آنان وخیم است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تا ظهر امروز شنبه ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =