۳۸۵ میلیارد ریال اعتبار به شهرستان لارستان اختصاص یافت

لارستان-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان لارستان گفت: افزون بر ۳۸۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، سه درصد درآمدهای نفت و گاز و قانون استفاده متوازان از امکانات کشور برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام این شهرستان اختصاص یافت.

جلیل حسنی، شنبه در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان لارستان اظهار داشت: بر اساس مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس، این اعتبارات برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۵ درصد توزیع خواهد شد.

وی، با بیان اینکه این اعتبارات برای اجرای بیش از ۱۳۰ طرح نیمه تمام عمرانی، زیربنایی و خدماتی در شهرستان لارستان تعریف شده است، گفت: از محل تخصیص این اعتبارات نیز امسال دستکم سه پروژه مهم در حوزه راه و بهداشت و درمان به بهره‌برداری خواهد رسید.

رییس کمیته برنامه‌ریزی شهرستان لارستان افزود: همچنین این اعتبارات در سر فصل‌های امور عمومی، برق، طرح‌های هادی روستایی، پوشش فرستنده‌های رادیویی و تلویزیونی، آموزش و پرورش، نوسازی مدارس، آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی، میراث فرهنگی، ورزش، کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، دفاعی و امنیتی ، امور عشایر، بنیاد شهید، بهزیستی، انرژی، صنعت و معدن هزینه خواهد شد.

حسنی اضافه کرد: برخی از اولویت‌های مهم شهرستان لارستان در زمینه تخصیص اعتبارات برای پروژه‌های، راه، آب و فاضلاب، حمل و نقل، بهداشت و درمان، توسعه و خدمات شهری، روستایی و عشایری و فرهنگ و هنر در نظر گرفته شده و بیش از ۷۰ درصد اعتبارات سال ۹۹ به حوزه‌های نامبرده اختصاص می‌یابد.

فرماندار ویژه شهرستان لارستان با تاکید بر اینکه مدیریت بهینه، جلوگیری از فرسایشی شدن اقدامات و نظارت مستمر از رسالت‌های مهم مدیران اداره‌های مختلف این شهرستان برای جذب اعتبارات است و هنر مدیران این است که حداکثر استفاده را از اعتبارات و امکانات محدود و موجود ببرند.

حسنی، همچنین با اشاره به گستردگی شهرستان لارستان، جمعیت بالای ۲۳۰ هزار نفری و برخورداری از پنج بخش و بیش از ۱۵۰ روستا خواستار توجه بیش از پیش مسوولان استان فارس برای تخصیص اعتبارات بیشتر به این منطقه شد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =