افزایش قیمت ماسک بهداشتی ممنوع است

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: شیوه‌نامه‌ای مبنی بر افزایش قیمت ماسک از سوی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ نشده و هرگونه افزایش قیمت این کالا ممنوع است.

محمدجواد ساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماسک قیمت مصوب ندارد و ملاک نظارت بر قیمت آن، فاکتور خرید، درصد سود مجاز فروشنده، کیفیت جنس و تطبیق آن با انواع مشابه و قیمت آن در بازار است و بالاتر از قیمت حاصله، مصداق گران فروشی می‌گردد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های متولی حوزه ماسک از جمله دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت، در صدد هستند برای جلوگیری از گران فروشی، قیمت مصوب یا پایه را برای انواع ماسک در بازار تعیین کنند تا ملاک نظارت بر آن قرار گیرد.

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ظرفیت تولید سه واحد صنعتی استان در حوزه ماسک، ۸۰ تا ۱۰۰ هزار عدد در روز است و این رقم غیر از واحدهای کارگاهی کوچکی است که ماسک پارچه‌ای تولید می‌کنند.

وی افزود: در صورت شکایت مردمی مبنی بر گران فروشی ماسک در بازار، برخورد بازرسان با گرانفروش ارشادی است و در صورت تکرار تخلف با وی برخورد قانونی می‌شود.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این بیماری تاکنون جان ۱۲ هزار و ۶۳۵ تن را در کشور گرفته است.
همچنین تاکنون ۲۱۷ هزار و ۶۶۶ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

  • کاسبی با کرونا

    کاسبی با کرونا

    مشهد- ایرنا- شیوع کرونا باعث شده است برخی از این آب گل آلود ماهی گرفته و با نگاه کاسب کارانه…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =