۲۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 83851592
۰ نفر

برچسب‌ها

رفع تصرف در اراضی ملی کن تهران

تهران- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران اعلام کرد: ۱۰ هزار و ۹۷ مترمربع از اراضی ملی پلاک کشارسفلی منطقه کن واقع در شمال غرب پایتخت در راستای اجرای یک فقره حکم قطعیت یافته قضایی، رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

«رضا آقایی» روز شنبه در این باره به خبرنگاران گفت: این حکم قضایی باحضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی و همکاری دستگاه های ذی ربط همچون اداره گاز، اورژانس و عوامل حریم شهرداری منطقه ۲۲ از ید متصرف خارج و تمامی بناهای ایجادشده مورد تخریب قرار گرفت.

وی افزود: منابع طبیعی به عنوان سرمایه ملی متعلق به همه نسل هاست و بر این اساس حفظ و حراست از آن مشارکت همگانی بویژه نهادها و سازمان های مرتبط را می طلبد.

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان تهران با بیان اینکه جنگل ها و مراتع از مواهب الهی به شمار می آیند اظهار کرد: با توجه به نقش مهم این منابع ارزشمند در طبیعت بویژه زندگی انسان ها، توسعه و احیای این سرمایه های الهی و حفاظت از آنها شکوفایی جامعه را به همراه داشته و هرچه دراین عرصه بیشتر بکوشیم زندگی سالم تر، مفیدتر و ثمربخش تری خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به گرمی هوا، بوستان های جنگلی و اراضی مرتعی در معرض خطر آتش سوزی قرار دارند که برای حفاظت از این عرصه ها در مقابل آتش سوزی لازم است که مسافران و گردشگران یکسری نکات ایمنی را رعایت کنند.

آقایی ادامه داد: شهروندان و گردشگران هنگام مراجعه به بوستان های جنگلی و عرصه های طبیعی از روشن کردن آتش به جد خودداری کرده و حتما در مکان هایی که برای پخت و پز در نظر گرفته شده استفاده کنند و از رها کردن ته سیگار و اجسام شیشه ای پرهیز کنند.

وی از عموم مردم خواست درصورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی مراتب را فورا از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

منطقه خوش آب و هوای کن در شمال غرب پایتخت و یکی از مناطق خوش آب و هوای استان تهران محسوب می شود که برخی سودجویان تلاش می کنند این اراضی را تصرف کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =