قطع زنجیره کرونا در گرو مشارکت مردم است

جیرفت - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه قطع زنجیره کرونا در گرو مشارکت همه مردم است گفت: برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس از مردم خواهش می‌کنیم که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

اصغر مکارم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از افزایش مرگ و میر افراد به دلیل ابتلا به کرونا ابراز نگرانی کرد و مردم را به رعایت فاصله اجتماعی، شست و شوی مداوم دست‌ها و استفاده از ماسک توصیه کرد.

وی با بیان اینکه مردم از حضور در اجتماعات و مکان‌های شلوغ پرهیز کنند، اظهار داشت: تجمعات و مهمانی‌ها موجب انتقال خانگی ویروس کرونا می‌شود از این رو مردم از برگزاری مراسمات عروسی و عزا در شرایط فعلی جدا پرهیز کنند.

او مبارزه با ویروس کرونا را مستلزم مشارکت مردم دانست و گفت: بدون مشارکت مردم شاهد افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا خواهیم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: اگر توصیه‌ها از سوی مردم جدی گرفته نشود قطعاً در چند هفته آینده با پیک و طغیان دیگری از بیماری روبرو خواهیم شد.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصداق برجسته امر به معرف است

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: با توجه به شرایط کرونایی و افزایش آمار مبتلایان در جنوب کرمان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصداق برجسته امر به معرف است.

 مکارم با بیان اینکه جامعه در شرایط کنونی با سیر صعودی شیوع کرونا مواجه است، افزود: رعایت بهداشت فردی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک مهمترین مصادق امر به معروف است.

وی رعایت نکردن بهداشت فردی و بی‌توجهی به هشدارهای مراقبتی را ازجمله منکراتی دانست که باید نهی شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تصریح کرد: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی موجب صدمه رساندن به جان افراد جامعه می‌شود از این رو همه مردم به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی ادامه داد: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند شاهد کاهش چرخه انتشار ویروس و در نتیجه کاهش مبتلایان و مرگ و میر خواهیم بود.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

اخبار مرتبط