افتتاح ۱۲ طرح اشتغال‌زایی معلولان گلستان در هفته بهزیستی

گرگان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی گلستان گفت که همزمان با هفته بهزیستی، ۱۲ طرح با ظرفیت ایجاد ۵۰ فرصت شغلی برای معلولان این استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

ابراهیم غفاری روز شنبه در نشست خبری اظهار داشت: کارگاه‌های تولیدی پوشاک، صنایع دستی، کارگاه میوه‌ خشک‌کنی و واحد جوجه‌کشی طیور از جمله این طرح ها در شهرهای استان است.

وی همچنین گفت که در این هفته ۸۰ واحد مسکونی ویژه جامعه هدف افتتاح و ۴۵۰ واحد تعمیر و نوسازی شده سیل‌زدگان استان به مالکان آن ها تحویل داده می شود.

غفاری گفت که در گلستان هزار انجمن، موسسه خیریه و نهادهای مردمی در راستای توانمندسازی و کمک به رفع نیازهای جامعه هدف مشغول فعالیت هستند.

به گفته وی افتتاح ایستگاه کاهش آسیب در گرگان، راه‌اندازی مجتمع خدمات توانبخشی علی‌آباد کتول، افتتاح پنج مرکز مشاوره در گرگان، علی‌آبادکتول و گنبدکاووس و آغاز ساخت مرکز جامع توانبخشی آزادشهر با سرمایه ۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی، از دیگر برنامه‌های هفته بهزیستی در گلستان است.

مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به اینکه بیش از ۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش بهزیستی هستند اضافه کرد: این اداره کل ۵۵ هزار معلول از جمله ۵۵۵ زن سرپرست خانوار، حدود ۷۰۰ کودک و ۵۲۶ معلول ضایعه نخاعی را تحت پوشش دارد.

۲۱ تا ۲۶ تیرماه هفته بهزیستی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =