استاندار اصفهان: فرمانداران با اجتماعات عامل انتقال کرونا برخورد کنند

اصفهان- ایرنا - استاندار اصفهان گفت: فرمانداران از اجتماعات عامل انتقال ویروس کرونا نظیر آیین‌های ترحیم و عروسی‌ها ممانعت کنند و با عوامل برخورد جدی داشته باشند.

عباس رضایی روز شنبه در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که با ویدئوکنفرانس که با حضور رییس جمهوری برگزار شد به ایرنا گفت: متاسفانه برخی گزارش‌ها حاکی از انتقال گسترده ویروس کرونا در برخی اجتماعات مثل عروسیها و مراسم ترحیم و امثال آن وجود دارد و ضروری است که که به منظور حفظ سلامت جامعه با آنها برخورد شود.

وی با اشاره به جدیت استان در برخورد با تجمعات و واحدهای صنفی متخلف از موازین بهداشتی اظهارداشت: از اول ماه تیر ۱۴۷ واحد صنفی به دستگاه قضایی معرفی که از این تعداد ۶۷ مورد پلمب شده و فرمانداران موظف هستند با واحدهای متخلف برخورد و آنها را به مردم معرفی کنند.

استاندار اصفهان افزود: کمیته های سیار نظارتی در ۲۴ شهرستان تشکیل شد و بر روند اجرای پروتکل‌های ستاد کرونا در دستگاههای مختلف نظارت و حتی در ادارات با کارمندانی که این پروتکل ها را رعایت نکنند به عنوان تخلف اداری برخورد و در پرونده آنها ثبت خواهد شد.

وی اظهارکرد: اجرای نشدن برخی پروتکلهای بهداشتی و اجتماعات بی مورد عامل انتقال ویروس کرونا در برخی نقاط کشور از جمله اصفهان شده است که از جمله آن اجتماع برخی شهروندان در پل خواجو است که لازم است از این تجمعات جلوگیری شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه بیش از هر چیزی خود آحاد مردم باید در این خصوص اهتمام داشته باشند،  تاکید کرد: مردم اصفهان توجه داشته باشند که دوری از تجمعات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی عامل سلامتی خود و دیگران و دستور شرعی، اخلاقی و عقلانی است.

وی ادامه داد: برگزاری مجالس ختم و ترحیم به عنوان یک عمل مستحب در این شرایط هیچ ضرورتی ندارد و همچنین برگزاری مراسم مثل جشن تولد و امثال آن می تواند در یک زمان مناسب‌تری برگزار شود.

رضایی با بیان اینکه مساله کرونا تمام نشده است، افزود: این امر نباید عادی تلقی شود و از سوی دیگر نباید موجب هراس و ترس جامعه شود.

وی تاکید کرد: افراد مبتلا موظف هستند ابتلای خود به اطرافیان اعلام کنند زیرا این اعلام نه تنها مایه شرمندگی نیست بلکه حاکی از شجاعت و اعتماد به نفس است و حتی مراکز درمانی و آزمایشگاهها موظفند ابتلای افراد به کرونا را به اطرافیان، محل کار و محل تحصیل فرد اطلاع رسانی کنند.

استاندار اصفهان گفت: شهروندان تلاش کنند حتی المقدور از حضور در اماکن پرهیز کنند و درصورت ضرورت از ماسک استفاده و پس از حضور در منزل دستهای خود را شستشو یا ضدعفونی کنند.

وی تصریح کرد: ابتلای به کرونا علاوه بر هزینه‌هایی که بر فرد و جامعه به دنبال دارد، سلامت فرد و جامعه را  به خطر می اندازد و چه بسا موجب مرگ فرد شود.

رضایی همچنین با اشاره به ارائه گزارش خود به رییس جمهوری در این جلسه، گفت: در این جلسه گزارشی از روند ابتلا و فعالیت های استان اصفهان در مقابله با ویروس کرونا ارائه شد و همچنین با توجه به رشته علمی خود به عنوان یک ایمنی شناس هشت پیشنهاد علمی به ستاد ملی کرونا ارائه شد.

تاکنون افزون بر 12 هزار نفر بر اثر ویروس کرونا در کشور جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =