طرح بخشودگی جرائم بانک مسکن تا پایان تیرماه تمدید شد

کرمان - ایرنا - مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان گفت: این بانک در راستای کمک به مشتریان بدهکار و به منظور پرداخت اقساط معوق، زمان اجرای طرح میثاق را تا پایان ماه سال جاری تمدید کرد.

محمد غفوریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شرایط اقتصادی ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا افزود: کمیسیون عالی وصول مطالبات بانک مسکن در راستای حمایت از مشتریان دارای اقساط معوق غیر جاری با بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم طرح میثاق تا پایان تیرماه ۹۹ موافقت کرد.  

وی ادامه داد: در این طرح مشتریانی که دارای اقساط معوق غیرجاری هستند؛ در صورت تسویه نقدی مطالبات معوق خود مشمول بخشودگی جرائم تسهیلات می شوند.

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان اظهار داشت: در طرح میثاق در صورت واریز نقدی به هر میزان از مطالبات غیر جاری انواع تسهیلات پرداختی اعم از انواع عقود مبادله ای، مشارکتی، وام قرض الحسنه و سایر موارد همچنین مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده، خالص جرائم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: در این طرح همچنین ۱۰۰ درصد جرائم سازنده هایی که در قالب قرارداده های مشارکت مدنی با بانک تسهیلات ساخت دریافت کرده اند؛ در صورت پرداخت یا تعیین تکلیف مطالبات به صورت تقسیط، مورد بخشودگی قرار خواهند گرفت.

غفوریان گفت: طرح میثاق به مشتریان بدهکار بانک مسکن اجازه می دهد، به ازای پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت کل جرائم خود بابت تاخیر در پرداخت بدهی معاف شوند و در صورت پرداخت کل میزان بدهی، بخشودگی کل جرائم مقدور شده است.

وی اظهار داشت: الزامی به مراجعه حضوری مشتریان به شعب بانک مسکن برای بهره مندی از مزایای این طرح نیست و افراد می توانند از طریق درگاه های اینترنتی بانک به صورت غیر حضوری نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =