۱۴۰خانواده مددجوی بهزیستی مازندران این هفته خانه‌دار می‌شوند

ساری - ایرنا - مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به افتتاح ۲۲۷ پروژه در هفته بهزیستی گفت: این هفته ۱۴۰ خانواده مددجوی بهزیستی خانه‌دار خواهند شد.

فرزاد گوهردهی روز شنبه در حاشیه آغاز مانور اورژانس اجتماعی در سراسر مازندران به تشریح برنامه های هفته بهزیستی استان اشاره کرد و گفت: امسال مازندران در هفته بهزیستی بر بهره برداری پروژه‌های نیمه تمام متمرکز شده است.

وی با اشاره به بهره برداری از ۲۲۷ پروژه در بخش های مختلف مددجویان بهزیستی مازندران گفت: افتتاح ۱۴۰ خانه مددجویان بهزیستی بخشی از پروژه های هفته بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه این تعداد خانه مددجویان جزئی از ۲ هزار و ۱۰۰مسکن افتتاحی بهزیستی است ، گفت: این خانه‌ها روز یکشنبه همراه با سراسر کشور افتتاح شده و به مددجویان برای زندگی تحویل می شوند. 

گوهردهی هزینه ساخت این واحدهای مسکونی را بیش از ۱۷ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: ۱۵ واحد مربوط به خانواده های دارای ۲ معلول به بالا و باقی به اعضای دیگر خانواده مددجویان بهزیستی تحویل می شود.

وی همچنین به افتتاح و بهره برداری از ۵۵ پروزه اشتغالزایی برای معلولان و خانواده مددجوئیان بهزیستی در هفته بهزیستی اشاره کرد و اظهار داشت: برای ایجاد این تعداد شغل ۲۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شد.

مدیرکل بهزیستی همچنین به بهره برداری از ۲۷ پروزه در حوزه پیشگیری اشاره کرد و افزود: ۲ پروژه مربوط به راه اندازی مجتمع پیشگیری ، یک پروژه خانه نگهداری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست در شهرستان نکا، یک ساختمان در شهرستان چالوس برای توانبخشی بیماران اوتیسم و باقی مربوط به مراکز مشاوره روانشناختی می شود . 

مازندرانی ها به اورژانس اجتماعی اعتماد کرده اند

گوهردهی همچنین به خدمات اورژانس اجتماعی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۱۷ هزار و ۹۱۷ تماس با مراکز اورژانس اجتماعی استان گرفته شد که رشد ۱۵ برابری نسبت به سال قبل خود داشت.

این درحالی است که در کل سال ۹۷ تعداد هشت هزار و ۴۶ مورد مراجعه به مراکز ۱۸ گانه اورژانس اجتماعی بهزیستی در سراسر استان انجام شد

وی این مسئله را نشان از گسترش دامنه شناخت اورژانس اجتماعی از سوی جامعه مازندران دانست و افزود: برخلاف گذشته که مردم مسائل خود را از مراکز پیشگیری اجتماعی مخفی می کردند، این مسئله نشان می دهد که اعتماد مردم به اورژانس اجتماعی در حال افزایش است.

مدیرکل بهزیستی مازندزان بیشترین میزان تماس با اورژانس اجتماعی ار مشکلات خانوادگی عنوان کرد و افزود: همسر و کودک آزاری بیشترین موضوع تماس با اورژانس اجتماعی بهزیستی مازندران است. 

وی هدف اورژانس اجتماعی را نیز مداخله ، پیشگیری و کنترل به هنگام از آسیب های فردی و اجتماعی است و هدف برگزاری مانور امروز نیز شناخت بیشتر مردم با اورژانس است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =