طرح جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در قم اجرا می‌شود

قم– ایرنا – مدیرکل بهزیستی قم با اشاره به برخی از طرح‌ها و برنامه‌های این اداره کل برای مبارزه با اعتیاد گفت: طرح جامع درمان و بازتوانی اعتیاد یکی از این طرح‌هاست که در قم اجرا خواهد شد.

مهدی پهلوانی ستوده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این طرح شامل یک دوره درمانی اعتیاد به مدت یک سال است، که در هفته دولت سال جاری شاهد آغاز به کار آن خواهیم بود.

مدیرکل بهزیستی قم خاطرنشان کرد: در این طرح معتادانی که متقاضی بهبودی هستند، در آغاز طی مدت چهار ماه به‌صورت اقامتی تحت درمان قرار می‌گیرند و پس‌ازاین مدت به‌تدریج وارد جامعه می‌شوند و مهارت‌هایی را نیز کسب می‌کنند.

پهلوانی ستوده اضافه کرد: با اجرای طرح فوق و دیگر طرح‌های مبارزه با اعتیاد تقریبا نقشه و اطلس مبارزه با اعتیاد در قم کامل می‌شود و به سمت پیشگیری و پاکی بیشتر جامعه حرکت می‌کنیم.

وی همچنین موضوع تحول اجتماعی که مدنظر رهبر معظم انقلاب است را نیز موردتوجه قرار داد و گفت: اگرچه بسترسازی این امر به عهده بهزیستی است ولی باید با همکاری و همراهی مردم انجام شود.

پهلوانی افزایش سهمیه تاسیس و راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی از ۱۸ مرکز به ۲۶ مرکز را در همین راستا دانست و گفت: طرح مثبت زندگی توسط موسسه‌ها، خیران و افراد غیردولتی و تحت نظارت بهزیستی اجرا می‌شود.

وی ترویج کار خیر در حوزه بهزیستی را یک وظیفه همگانی توصیف کرد و گفت: برای ارائه خدمت بهتر و مطلوب‌تر از سوی بهزیستی و همچنین ایجاد مراکز نگهداری و درمانی جدید نیازمند ترغیب و تشویق بیش‌ازپیش مردم به همکاری در این بخش هستیم.

وی یادآور شد: خدمات بهزیستی در گستره وسیعی انجام می‌شود ولی در حال حاضر به دلیل کسری بودجه با محدودیت‌هایی مواجه می‌باشیم.

مدیرکل بهزیستی قم در بخش دیگری از سخنان خود وجود معضلی به نام طلاق در این استان را موردتوجه قرار داد و گفت: در همان ابتدای کار که فکر جدایی به ذهن زوج‌ها راه پیدا می‌کند، باید جلوی آن گرفته شود چون در ادامه راه این کار دشوارتر خواهد شد.

وی بابیان اینکه با همکاری حوزه معاونت اجتماعی اداره کل دادگستری قم طرحی را مطرح کردیم تا در سطوح مختلف از آسیب طلاق پیشگیری کنیم، افزود: چون بیشتر افراد در این زمینه به فضای مجازی مراجعه می‌کنند، سامانه‌ای به نام تصمیم راه‌اندازی شده و طرح‌های مصلحین، خدمات بهزیستی و مثبت زندگی و طرح‌های دیگری که مسجد محور است و توسط دفتر تبلیغات اسلامی و اداره کل تبلیغات اسلامی اجرا می‌شود نیز در همین راستا می‌باشد.

وی بابیان اینکه مراکز مشاوره‌ای بهزیستی استان نیز در ممانعت از طلاق زوجین تلاش مستمری را انجام می‌دهند، گفت: هدف همه این طرح این است که از جدایی زوج‌ها قبل از رسیدن به مرحله طلاق توافقی جلوگیری به عمل‌آوریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =