کنترل کرونا در همدان نیازمند تشدید محدودیت‌ها است

همدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: به منظور کنترل اپیدمی کرونا نیازمند تشدید محدودیت‌ها و تعطیلی برخی از مشاغل هستیم.

منوجهر کرمی روز شنبه در جلسه اعضای ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، مسدود کردن تمامی مسیرهای منتهی به بلوار ارم و مکان های شلوغ، ممنوعیت حضور افراد را در همه پارک ها و شهربازی ها به طور موقت خواستار شد.

وی بیان کرد: ممنوعیت حضور بانوان باردار و افراد دارای بیماری زمینه ای در ادارات، بانک ها، کارخانه ها و همه مکان های دارای ارباب رجوع مستقیم نیز باید تداوم یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: چنانچه افرادی دارای تماس نزدیک با بیمار بودند باید مسوول وی اجازه استراحت ۲ هفته ای به او بدهد همچنین از هر گونه تجمع بیش از ۲۰ نفر در بخش دولتی و خصوصی جلوگیری کرد.

کرمی تشدید غربالگری روزانه، کنترل و رعایت حفاظت فردی در کارخانه ها و واحدهای تولیدی به عنوان قلب اقتصادی، برگزاری غیرحضوری آزمون ها و جلسات در فضاهای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را مورد تاکید قرار داد.

وی با تاکید بر اینکه باید هر گونه آزمون و دوره های آموزشی حضوری و مراسم های افتتاحیه لغو شود گفت: همچنین باید محدود کردن ساعات کار مجتمع های تجاری برای امورات واجب به مدت سه ساعت در روز از ۱۵ تا ۱۸ به جز مراکز عرضه مواد غذایی اجرایی شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان تعطیلی آرایشگاه زنانه، مراکز پیشخوان دولت، تعطیلی گیم نت ها و کافی نت ها، تعطیلی شهر خودرو، بازار روزها، کافی شاپ ها، افزایش مراکز عرضه و توزیع ماسک، تعطیلی تمامی سالن های ورزشی بانوان و آقایان، زبان سراها و آموزشگاه ها را خواستار شد.

کرمی اظهار داشت: از ۱۷ خرداد بعد از موفقیت در کاهش مبتلایان به کرونا، دوباره شاهد روند افزایشی مبتلایان به کرونا بودیم به گونه ای که از اواخر خرداد تا کنون شاهد افزایش بار مراجعان به بیمارستان بوده ایم.

وی بیان کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته ۶۲ درصد مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می کنند که این آمار در دفاتر پیشخوان دولت ۲۹ و دفاتر پلیس + ۱۰ با ۳۰ درصد کمترین میزان است.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری همدان نیز گفت: مرکز شماره گذاری خودرو پلیس راهنمایی و رانندگی همدان از وضعیت خوبی برخوردار نیست بلکه باید ثبت نام ها به صورت الکترونیکی شود در غیر اینصورت این اماکن به کانون آلودگی تبدیل می شود.

محمد علی محمدی افزود: برخی افراد به صورت خانوادگی و تعدادی هم از سایر استان ها در این مرکز حضور می یابند بنابراین نباید اجازه دهیم این مرکز به کانونی برای آلودگی به ویروس کرونا تبدیل شود.

وی درباره برگزاری مراسم ها نیز گفت: طبق بررسی های صورت گرفته مراسم های عروسی در تالارها برگزار نمی شود بلکه باغ های خصوصی محلی برای برگزاری این مراسم ها شده است.

بگفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و  شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =