برگزاری مراسم عروسی در شاهین‌دژ ۱۰ نفر را به کرونا مبتلا کرد

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: جواب آزمایش بیماری کرونای ۱۰ نفر از شرکت‌کنندگان در یک مراسم عروسی در این شهرستان مثبت اعلام شده است.

سیاوش جبارزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مراسم عروسی در یکی از روستاهای بخش مرکزی شاهین‌دژ برگزار شده بود که موجب شد ۱۰ نفر از شرکت کنندگان در آن که همگی نسبت خانوادگی نیز با یکدیگر دارند، به بیماری کرونا مبتلا شوند.

وی با بیان اینکه همگی این افراد هم‌اکنون در قرنطینه به سر می‌برند، ادامه داد: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی سبب شد تا طی یک ماهه اخیر آمار بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان به طور قابل توجهی افزایش یابد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ، علت بیشترین میزان شیوع کرونا در این شهرستان را حضور در مراسم جشن و عروسی عنوان کرد و اظهار داشت: با وجود اینکه برگزاری هرگونه مراسم‌ و تجمع مانند عروسی‌ و ترحیم ممنوع شده اما برخی از مردم بدون توجه به این موارد این مراسم‌ را همچنان برگزار می‌کنند.

جبارزاده بیان کرد: این شهرستان در وضعیت خطرناک بیماری کرونا قرار دارد که در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم، مبتلایان افزایش خواهد یافت و محدودیت‌ها بیشتر و تصمیم‌های جدی‌تری اتخاذ خواهد شد.

وی تاکید کرد: کم هزینه‌ترین و موثرترین راه پیشگیری از این بیماری استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی است.

براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در شاهین‌دژ، برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ترحیم که موجب تجمع و به خطر افتادن سلامت مردم شود، ممنوع است و در صورت برگزاری آن با همکاری دستگاه قضایی با عاملان برخورد قانونی خواهد شد.

اوایل ماه جاری نیز مراسم عروسی که مقرر شده بود در یکی از روستاهای بخش مرکزی شاهین‌دژ برگزار شود، با اقدام به موقع بازرسان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و همکاری اماکن و نیروهای انتظامی لغو شد.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۲ درصد از اعضای کادر درمانی این شهرستان شامل پرستار، پزشک و بهورز به کرونا مبتلا شده‌اند.

شهرستان شاهین‌دژ از جمله نخستین شهرهای آذربایجان‌غربی بود که شیوع بیماری کرونا در آن تثبیت شد؛ شاهین‌دژ با ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha