تعداد واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد کردستان به ۳۵۴ واحد رسید

سنندج - ایرنا - مدیرکل استاندارد کردستان گفت: تعداد واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد در این استان طی سه ماهه نخست امسال به ۳۵۴ واحد افزایش یافت.

ژیلا یزدانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد طی سال گذشته در این استان ۳۴۷ واحد بود که این تعداد در سه ماهه نخست امسال با افزایش هفت واحد به ۳۵۴ واحد رسید.

وی با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست امسال ۱۷ پروانه صدور اجباری، تشویقی و انرژی در استان صادر شد، اضافه کرد: در این مدت ۱۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد هم در استان تمدید، ۱۰ پروانه تعلیق و پنج پروانه هم ابطال شده است.

مدیرکل استاندارد کردستان یادآور شد: از دیگر اقدامات انجام شده در سه ماهه نخست امسال تهیه ۲ بسته آموزشی و ترویجی و ارائه ۴۱۸ نفر ساعت آموزش برون سازمانی است.

یزدانی با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۴ مدیر کنترل کیفیت در استان تایید صلاحیت شدند، افزود: ۳۰۱ مدیر کنترل کیفیت در واحدهای تولیدی استان دارای پروانه تایید صلاحیت معتبر هستند.

وی تعداد شرکت‌های بازرسی دارای پروانه معتبر در استان را سه شرکت اعلام کرد و گفت: ۳۶ آزمایشگاه دارای پروانه معتبر هم با اداره‌کل استاندارد استان همکاری دارند که در سه ماهه نخست امسال چهار مورد بازرسی از این آزمایشگاه‌ها و شرکت‌های بازرسی انجام شده است.

مدیرکل استاندارد کردستان به انجام ۱۳۴ مورد آزمون اوزان سنگین در استان اشاره کرد و افزود: ۲۸۵ نمونه واحدهای تولیدی، شاهد، درخواستی و تملیکی هم طی این مدت در استان مورد آزمایش قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =