ترویج فرهنگ پهلوانی بر ورزش قهرمانی اولویت دارد

اهواز - ایرنا - مسئول سازمان بسیج ورزشکاران خوزستان گفت: ترویج فرهنگ پهلوانی بر ورزش قهرمانی اولویت دارد و باید به دنبال نهادینه کردن این فرهنگ در ورزش باشیم.

رضا باقری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های ما در سال جاری توسعه ورزش قهرمانی و پهلوانی در جامعه است و تلاش می کنیم با همکاری اداره کل ورزش و جوانان اقدامات موثری در این راستا انجام دهیم.

وی با بیان اینکه نیاز امروز ورزش، ترویج روح پهلوانی و معنوی در فضاهای ورزشی است گفت: بسیج ورزشکاران با رویکردی فرهنگی تشکیل شده و در صدد است روح پهلوانی و منش های اخلاقی و اسلامی را در میان قشر ورزشکاران توسعه دهد و در این مسیر برنامه های متنوعی را انجام می دهد.

مسئول بسیج ورزشکاران خوزستان گفت: ورزش محیطی مناسب و مساعد برای انتقال ارزش های انقلاب اسلامی است به همین منظور تلاش می کنیم با اجرای برنامه های موثر و در عین حال جذاب، روحیه بسیجی را در میان جوانان و نوجوانان ورزشکار گسترش دهیم.

وی به احداث اماکن ورزشی در نقاط مختلف استان اشاره کرد و گفت: این اقدام در راستای توسعه اماکن ورزشی در نقاط محروم استان و پر کردن اوقات فراغت جوانان انجام خواهد شد.

باقری ادامه داد: بیش از ۲۵ هزار ورزشکار بسیجی در سطح استان فعالیت می کنند که بسیاری از آن ها موفق به کسب عناوین برتر ملی و بین المللی شده اند. بیشتر ورزشکاران فعال در خوزستان عضو بسیج ورزشکاران هستند که اغلب اصول اخلاقی و پهلوانی را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

وی به راه اندازی پویش "ورزش در خانه" در راستای اقدامات سازمان بسیج ورزشکاران خوزستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: این پویش با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و هیات های ورزشی استان در حال انجام است.

مسئول بسیج ورزشکاران خوزستان افزود: تعامل سازنده با اداره کل ورزش و جوانان و هیات های ورزشی جز برنامه های اصلی ما است تا از این طریق بتوانیم تاثیر مثبتی در حاکمیت اخلاق مداری در ورزش داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم گام ‌های بلندی در جهت تعالی فرهنگ در ورزش برداریم و در این راه برنامه ‌های بسیار مفید و مفرحی برای ورزش استان خواهیم داشت.

خوزستان به عنوان قطب ورزش کشور، دارای بیش از ۳۰۰ هزار ورزشکار سازمان یافته و افزون بر یک هزار و ۲۰۰ باشگاه ورزشی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha