کمک دولت آلمان به نمایشگاه کتاب فرانکفورت

تهران- ایرنا- دولت آلمان با هدف کمک به ناشران؛ به‌ویژه با توجه به خسارت همه‌گیری کرونا به صنعت نشر با پرداخت ۴ میلیون یورو به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نمایشگاه کتاب فرانکفورت، مونیکا گروترز مسئول امور فرهنگی دولت آلمان از تخصیص چهار میلیون یورو از اعتبار بسته حمایتی Neustart Kultur (ازسرگیری فرهنگ) به نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت خبر داد. هدف از این کمک مالی آن است که غرفه‌داران آلمانی و بین‌المللی بیشتری بتوانند در بحبوحه بحران شیوع کرونا در بزرگترین نمایشگاه جهانی کتاب حاضر شوند.

مسئولان برگزاری نمایشگاه فرانکفورت از این پول برای کاهش ۲۰ تا ۵۰ درصدی اجاره غرفه‌ها استفاده می‌کنند، تخفیفی که به تناسب ابعاد غرفه تعیین می‌شود. بخشی از این ۴ میلیون یورو نیز صرف گسترش قالب‌های دیجیتال خواهد شد که به ناشران امکان معرفی آثار و شرکت در این نمایشگاه را می‌دهد.

حمایت مالی دولت آلمان از نمایشگاه فرانکفورت همچنین به گسترش جامعه کاربران پلتفرم دیجیتال فرانکفورت رایتز (Frankfurt Rights)  کمک می‌کند برای تبادل حق تالیف و مجوزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به لطف این مبلغ، کاربران می‌توانند حتی تا ۹ ماه پس از پایان نمایشگاه، به صورت رایگان از این پلتفرم استفاده کنند.

مونیکا گروترز در این باره می‌گوید: صنعت نشر و کتاب از شیوع ویروس کرونا خسارت سختی خورده است. بنابراین خرسندم بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان با وجود شرایط سخت موجود برگزار خواهد شد. این دستاوردی است که ما می‌خواهیم از آن حمایت کنیم. ناشران کوچک و متوسط که نقش مهمی در تنوع ادبی بی‌مثال آلمان دارند به طور خاص از این کمک مالی بهره‌مند خواهند شد. به علاوه با تبلیغ دیجیتالی شدن نمایشگاه، به تضمین ممکن بودن تبادل جهانی حق (تالیف) با وجود شیوع کرونا، کمک می‌کنیم.

با وجود لغو نمایشگاه‌های بزرگی چون نمایشگاه لندن و پاریس به دلیل شیوع کرونا، نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از ۱۴ تا ۱۸ اکتبر (۲۳ تا ۲۷ مهر ۹۹) به صورت حضوری برگزار می‌شود.

مسئولان برگزاری این نمایشگاه روز ۱۷ ژوئیه (۲۷ تیر ۹۹) در یک گفت‌وگوی مجازی جزئیات بیشتری را درباره تخفیف اجاره غرفه‌ها و کمک ۴ میلیون یورویی دولت آلمان، منتشر می‌کنند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =