استاندار اردبیل: اجرای طرح‌های توجیه‌دار گردشگری در استان شتاب می‌گیرد

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: امسال اجرا و تکمیل طرح‌های توجیه‌دار گردشگری در این استان شتاب بیشتری خواهد گرفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا ،اکبر بهنامجو در  بازدید از عملیات اجرایی پل معلق خلخال افزود: تجربه احداث پل معلق در مشگین‌شهر و هیر اردبیل نشان داده که درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری این گونه طرح‌های گردشگری مناسب در جذب گردشگر نقش قابل‌توجهی داشته و پل معلق ازناو از این ۲ مورد بهتر خواهد شد.

وی اظهارداشت: پل معلق خلخال طولانی‌ترین پل معلق جهان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در منطقه نمونه گردشگری ازناو این شهرستان در حال ساخت است که ۴۹۶ متر طول دارد و با ظرفیت تردد ۸۰۰ نفر ۲ متر بیشتر از بزرگترین پل معلق جهان واقع  در کشور سوئیس است.

او گفت: با تکمیل راه‌های اصلی در حال ساخت خلخال و بهبود مسیرهای گردشگری، شهرستان خلخال به قطب بزرگ گردشگری استان تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه راه‌های ارتباطی خلخال به استان گیلان و مسیر سرچم این شهر را از بن‌بست خارج کرده و گردشگران زیادی را پذیرا خواهد شد، افزود: این شهرستان در موقعیت مناسب و مسیر گردشگری قرار گرفته و با افزایش اعتبار عمرانی احداث تونل و حذف گردنه الماس در جاده ارتباطی خلخال _اسالم و همچنین تکمیل پروژه راه‌سازی خلخال به منجیل در دستور کار قرار دارد.

بهنامجو تشریح کرد: علاوه بر اعتبارات تخصیص یافته به راه اصلی خلخال - منجیل از ردیف‌های اعتباری مختلف در سال جاری ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه به این پروژه از سوی سازمان برنامه بودجه اضافه شده که نسبت به اعتبارات سال گذشته که در مجموع ۲۰۰ میلیارد بود ، امسال با سه برابر افزایش به ۶۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی با اشاره به اینکه جهش خوبی در توسعه زیرساخت‌های اصلی ایجاد شده است ، افزود: با توجه به روند مناسب پیشرفت کار در این پروژه و مسیر در حال ساخت خلخال به منجیل انتظار می‌رود تا پایان سال ۳۵ کیلومتر از مسیر زیرساخت این پروژه آسفالت‌ریزی شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ایجاد هتل پنج ستاره در منطقه ازناو به جذب و ماندگاری مسافر کمک می‌کند، گفت: با نصب تله‌سیژ ، احداث پیست اسکی، تکمیل پل معلق و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری تعداد گردشگران به این شهرستان به شکل قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

استاندار اردبیل بیان کرد: در وضعیت حاکم اقتصادی و شرایط کرونایی بیشتر طرح‌ها و پروژه‌های در حال اجرا نیاز به تسهیلات بانکی دارند و باید در ستاد تسهیل و گفت و گو با بانک‌های عامل موانع موجود را حل کنیم.

او افزود: ایجاد زیرساخت لازمه توسعه شهرستان خلخال است و دولت در این زمینه تمام تلاش خود را جهت ایجاد اشتغال پایدار انجام می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =