۱۴ هزار کلاس درس مهرماه افتتاح می‌شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان نوسازی، تجهیز و بازسازی مدارس گفت: ۱۴ هزار کلاس درس در سال تحصیلی جدید با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح می‌شود.

مهر اله رخشانی مهر روز  شنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه میان سازمان نوسازی مدارس کشور و استاندار کردستان به منظور تامین فضاهای آموزشی در سازمان نوسازی مدارس اظهار داشت:میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور۵.۲ مربع است، استان کردستان در سال تا ۹۸ زیر خط این میانگین بود.
وی افزود: استان کردستان با تلاش استان ها در سال ۹۹  از نظر فضای آموزشی، سرانه میانگین کشوری بالاتر قرار گرفت.
رییس سازمان نوسازی مدارس با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد مدارس فرسوده هستند، عنوان کرد:  ۱۸ درصد این مدارس نیازمند مقاوم سازی و ۱۲ درصد دیگر تخریب و بازسازی هستند، از این رو آموزش و پرورش اولویت بندی مناسبی انجام داده است.
رخشانی مهر ادامه داد: سازمان نوسازی مدارس با انعقاد این تفاهم نامه، سعی دارد زودتر به تعهدات خود عمل کند تا پرونده  ۳۵۰ کلاس درس زودتر بسته شود.
رخشانی مهر یادآورشد: از سال ۹۷ تا کنون بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های مدارس خیر ساز اختصاص داده شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: سازمان برنامه و بودجه در سال ۹۹، سه هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان  برای تکمیل پروژه های خیرساز  اختصاص داد که بیش از دو هزار میلیارد تومان این مبلغ  تاکنون تخصیص یافته است.  

وی با بیان این که تخصیص های استانی برای ساخت و مقاوم سازی مدارس در سال گذشته مناسب بوده است، گفت: سازمان نوسازی کمک می کند با اجرایی شدن تعهدات تفاهم نامه وضعیت فضاهای آموزشی بهتر شود.

دولت دوازدهم کمک‌های بسیاری برای بهبود فضاهای آموزشی کردستان کرده است

بهمن مرادنیا  استاندار کردستان هم در این مراسم اظهار داشت: فضاهای آموزشی استان کردستان از گذشته شرایط خوبی نداشته است، هرچند که دولت دوازدهم کمک‌های بسیاری در این زمینه کرده اما این استان بازهم نیازمند یاری بیشتر است.

وی افزود: امیدوارم ساخت فضاهای آموزشی در استان کردستان به گونه‌ای باشد که والدین صرفا نگران آموزش دانش آموزان باشند و از نظر امنیت جانی آنها در مدارس دغدغه ای نداشته باشند.

مرادنیا خاطرنشان کرد: براساس تفاهم‌نامه سازمان نوسازی مدارس با استانداری کردستان قرار است که طی دوسال 350 کلاس درس به آموزش و پرورش تحویل داده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =