پرداخت هفت میلیارد ریال تسهیلات گردشگری و صنایع دستی در شیروان

بجنورد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شیروان گفت: در سه ماهه نخست امسال، هفت میلیارد ریال تسهیلات در حوزه گردشگری و صنایع دستی این شهرستان پرداخت شد.

میثم زارع روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع کل تسهیلات پرداختی، ۲ میلیارد ریال به صنعتگران و پنج میلیارد ریال به مکان های بوم گردی این شهرستان پرداخت شده است.
وی گفت: اینک این شهرستان دارای هشت اقامتگاه بوم گردی است که از این تعداد، پنج اقامتگاه فعال و مابقی به صورت رسمی فعال نشده است.

زارع با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی به ۲۰ نفر و هر نفر مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است افزود: بیشترین تسهیلات پرداختی صنایع دستی این شهرستان مربوط به گلیم بوده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شیروان گفت: اینک ۳۰۰ نفر بیمه شده صنایع دستی در شیروان فعالیت دارند که دارا بودن کارت فنی و حرفه ای، پروانه انفرادی و کارت مشاغل خانگی از جمله شرایط اخذ تسهیلات است.

زارع با اشاره به معرفی روستای عبدآباد در بخش مرکزی این شهرستان در حوزه گلیم استان در آینده افزود: قصد داریم از ظرفیت های بومی روستاها استفاده شود و تسهیلات پرداختی هر روستا مربوط به ظرفیت خودش باشد که این تسهیلات هدفمند باشد و به اشتغال پایدار منجر شود.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =