فرماندار: آب مهم‌ترین مشکل اردستان برای جذب سرمایه است

کاشان- ایرنا- فرماندار اردستان گفت: موضوع کمبود آب در زمان حاضر مهم‌ترین مشکل این شهرستان برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران است.

حمیدرضا تاملی روز شنبه در حاشیه بازدید از پست ۶۳ کیلو ولت اردستان افزود: از ابتدای برنامه پنجم توسعه، وزارت نیرو و آب منطقه‌ای تخصیص آب مورد نیاز بخش صنعت را برای شهرستان اردستان انجام نداده‌اند.

وی بیان کرد: اکنون تنها می‌توانیم واحدهایی را پذیرش کنیم که تامین آب آنها در توان شرکت شهرک‌های صنعتی باشد.

فرماندار اردستان یادآور شد : واحدهایی که نیازمند آب بیشتری هستند، می‌توانند با خرید چاه‌های کشاورزی، انتقال یا تبدیل مجوزهای مربوطه برای تامین آب مورد نیاز خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: آماده کردن زیرساخت‌های مورد نیاز صنایع و شهرک‌های صنعتی می‌تواند به عنوان مشوق اصلی در جذب سرمایه‌گذار برای شهرستان اردستان نقش اساسی داشته باشد که البته در این راستا تا آنجا که به دولت بر می‌گردد، هموار کردن زیرساخت‌هاست که در بخش‌های گوناگون هزینه‌های زیادی انجام داده است.

تاملی در مورد تامین برق نیز اظهارداشت: تامین برق پایدار مورد نیاز واحدهای صنعتی اردستان با تلاش‌هایی که در چند ماه گذشته انجام شد و با ساخت چهار فیدر جدید در این پست تا حدودی تامین شده است.

وی با اشاره به هزینه بیش از ۱۵ میلیارد ریالی این طرح بیان کرد: ۲۸ مگاوات با بهره‌برداری از این طرح به میزان ظرفیت تامین برق شهرستان اردستان اضافه می‌شود و به طور کلی مشکل برق واحدهای صنعتی در حال راه‌اندازی برطرف خواهد شد.

فرماندار اردستان اضافه کرد: با توجه به اینکه تنها یک پست ۶۳ به ۲۰ داشتیم و پراکندگی واحدهای صنعتی و مسافت آن واحدها تا تاسیسات برق موجب شده بود تا چار مشکلاتی شویم که تصمیم گرفته شد تا طرح تقویت و آماده‌سازی زیرساخت‌های واحدهای صنعتی اجرا شود.

وی تاکید کرد: در زمان حاضر با تلاش‌هایی که صورت گرفته است، مشکل واگذاری برق برای واحدهای صنعتی موجود شهرستان اردستان نداریم.

بنابر آمار رسمی، ۵۱ واحد تولیدی و صنعتی فعال و نیمه فعال در شهرستان اردستان وجود دارد و همچنین ‌۶۴ فقره پروانه تاسیس با پیشرفت ۹۵ درصد صادر شده است.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =