۲۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83851246
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار هکتار مرتع و جنگل زرند در آتش سوخت

کرمان - ایرنا - مسئول اداره منابع طبیعی شهرستان زرند گفت: چهار هکتار از پوشش گیاهی مرتعی و جنگلی این شهرستان در منطقه باب گهر از توابع دهستان حتکن بر اثر سهل انگاری در آتش سوخت.

علی میرزایی روز شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت : با توجه به گزارش وقوع آتش سوزی در مراتع منطقه باب گهر از توابع دهستان حتکن زرند در روز جمعه ۱۳ تیرماه،  بلافاصله نیروهای اداره منابع طبیعی از جمله مسئول و مامورین پاسگاه ویژه و کارشناسان مرتع به سرپرستی رییس اداره به منطقه اعزام شدند و توانستند آتش سوزی را مهار و از سرایت آن به اراضی مرتعی و جنگلی همجوار جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه حضور به موقع اهالی و گردشگران نیز در مهار این آتش سوزی بی اثر نبود و از دامنه خسارت جلوگیری کرد، بیان داشت: متاسفانه این آتش سوزی  چهار هکتار از پوشش گیاهی مرتعی و جنگلی بطور کامل نابود شده است.

مسئول اداره منابع طبیعی زرند ضمن اعلام جدی بودن خطر آتش سوزی در مراتع و جنگلها و حتی اراضی کشاورزی  از اهالی روستاها و خصوصا گردشگران خواست: حتی الامکان از روشن نمودن آتش در کنار پوشش گیاهی طبیعی خودداری و در صورت روشن نمودن آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل نموده و سپس از رها نمودن آن خودداری نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =