کاهش ۳۰ درصدی تردد در راه‌های ارتباطی سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای سیستان و بلوچستان گفت:‌ تردد وسایل نقلیه در راه‌های ارتباطی این استان در سه ماهه نخست سالجاری نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشت.

 ایوب کرد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۹ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۶۹ تردد در این مدت در راه‌های ارتباطی سیستان و بلوچستان ثبت شده که کاهش آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۳ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۶۵۲ تردد نشان از تأثیر ویروس کرونا بر حمل و نقل جاده‌ای این استان است.

وی افزود: براساس آمار دریافتی از ۸۰ دستگاه تردد شمارآنلاین نصب شده در راه‌های ارتباطی سیستان و بلوچستان، بیشترین تردد وسائط نقلیه این مدت در راه‌های ایرانشهر- بمپور، زاهدان – زابل و زهک –میلک گزارش شده است.
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین سرعت ثبت شده این مدت ۹۲ کیلومتر در ساعت بوده که در مسیر  میرجاوه - زاهدان به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه کاهش ترددهای این مدت در سیستان و بلوچستان نشان از همراهی مطلوب مردم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دارد افزود: از شهروندان درخواست می‌شود در ایام تعطیلات تابستان نیز با ماندن در منازل به حفظ سلامت جمعی و مبارزه با همه گیری این ویروس منحوس کمک کنند.
کرد پیگیری راه اندازی سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور را از مهمترین فعالیت‌های انجام شده این مدت در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و گفت: به منظور افزایش ایمنی راه‌های ارتباطی استان، حدود ۵۰ درصد از این سامانه‌ها در نیمه نخست سالجاری به بهره‌برداری خواهند رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =